Новини економіки - З 1991 року з України в офшори вивели капіталу на суму $ 148 млрд - економіст - Економіка - dt.ua

З 1991 року з України в офшори вивели капіталу на суму $ 148 млрд - економіст

31 березня, 2017, 07:02 Роздрукувати

Сьогодні у тіньовому секторі економіки України обертаються кошти, що становлять 35-40% обсягу офіційного ВВП.

Корупціонери використовують офшори для розкрадання коштів, а бізнес - для зниження податкового навантаження

За різними оцінками, за період з 1991 року і по сьогоднішній день з України в офшори виведено капітал на суму у 148 млрд доларів, пише в своїй статті для DT.UA провідний науковий співробітник ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАН України" Інна Шовкун.

Автор вказує, що реформування фіскальної системи, націлене на деофшоризацію та детінізацію бізнесу, може стати одним із джерел залучення коштів для промислового розвитку України.

"За різними оцінками, починаючи з 1991 р. з України до офшорів виведено капітал на суму 148 млрд дол. Не всі ці багатства виводилися з країни корупційною клептократичною владою. Бізнес використовує офшори для легального зниження податкового навантаження, зменшення ризиків (наприклад, таких, як втрата коштів у збанкрутілих банках, рейдерські захвати), спрощення судового захисту своїх інтересів (наприклад, від необґрунтованих вимог податківців)", - йдеться в статті.

Автор вказує, що створення в Україні сприятливих фіскальних умов буде сприяти поверненню в країну капіталів у вигляді прямих іноземних інвестицій і кредитів.

"Навіть зараз кошти з офшорів відіграють важливу роль у промислових інвестиціях. Зокрема, частка Кіпру прямих іноземних інвестицій, накопичених в промисловості України, становила 19,3%, або 2,6 млрд дол. (на 1 жовтня 2016 р.), Нідерландів — 12,8%, або 1,7 млрд дол. Кошти з офшорів надходять в економіку також у формі боргового фінансування", - підкреслює Шовкун.

Економіст також зазначає, що зараз у тіньовому секторі економіки обертаються кошти, що становлять приблизно 35-40% обсягу офіційного ВВП.

"Залучити до розвитку економіки країни капітали з тіньового обігу офшорів дозволило б давно очікуване впровадження податкових і митних інвестиційних стимулів для нових промислових виробництв з допомогою механізму індустріальних парків", - підсумовує автор.

Читайте також: Фінансова розвідка США допоможе у пошуку грошей українських корупціонерів в офшорах

Раніше DT.UA писало, що в офшорах осіло 1,5–2 річних ВВП України (від 117 млрд дол. до 167 млрд. доларів), а щорічні офшорні втрати України сягають 11-12 млрд доларів.

Детальніше про масштаби виведення капіталу з України та рівень тінізації української економіки читайте в статті Інни Шовкун "Промислове відродження України: ціна питання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >