ЮВІЛЕЙ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧІ - Економіка - dt.ua

ЮВІЛЕЙ ЕЛЕКТРОПЕРЕДАЧІ

25 жовтня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №41, 25 жовтня-1 листопада

У жовтні, окрім ДніпроГЕС, ювілей ще в одного примітного об’єкта колишньої радянської енергетики — електропередачі постійного струму Волгоград—Донбас...

У жовтні, окрім ДніпроГЕС, ювілей ще в одного примітного об’єкта колишньої радянської енергетики — електропередачі постійного струму Волгоград—Донбас.

Ця система створила потужний зв’язок між енергосистемами України та Росії. Перевищуючи за потужністю ДніпроГЕС, вона вперше у світі вивела цілу галузь енергетики зі стадії експериментів; надала цій галузі промислових масштабів; дала поштовх розвитку техніки потужних далеких електропередач постійного струму в інших країнах світу.

У спорудження й освоєння цієї лінії електропередачі вклали свою працю і талант багато вчених, інженерів, робітників, передусім Росії та України. Перше її включення відбулося 28 жовтня 1962 року.

У наш час вона цікава тим, що саме постійний струм, саме такі електропередачі можуть забезпечити незалежній Україні, та й Росії, вихід на енергетичні ринки Європи. Адже схожу роботу вони успішно виконують в усьому світі. Україні такий прорив може приносити близько 2 млрд. дол. щороку.

Примітно, що електропередача, наприклад, з’єднувала енергосистеми України та Росії в найкритичніші для України періоди. Коли не могли працювати і були відключені всі електропередачі змінного струму, що з’єднували Україну з Росією.

Електропередача Волгоград—Донбас весь цей час скромно трудилася, забезпечуючи перетікання до 400 млн. кіловат . годин щороку. Більше того, іноді допомагала Росії. Спокійно могла б працювати така електропередача і на Заході України.

В СРСР цей напрям електроенергетики мав силу-силенну впливових противників і практично заглухнув. На жаль, і в незалежній Україні він поки не розвивається.

Відтак і сама система електропередачі Волгоград—Донбас багато років балансує на межі життя і смерті, на відміну від закордонних послідовників та побратимів. Численних і процвітаючих.

Ювілей минає тихо й непомітно. Приїзд президентів не очікується ні у Волгоград, ні в Донбас.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво