Європейські трейдери втратять $ 1,2 млрд у разі поновлення закупівель газу Україною у РФ - Bloomberg

Поділитися
У 2017 році Україна імпортувала з ЄС стільки газу, скільки споживає Бельгія.

Виконання Україною рішення Стокгольмського арбітражу про відновлення закупівлі природного газу на кордоні з Росією призведе до зниження доходів європейських постачальників на $ 1,2 млрд у 2018 році, повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що у 2017 році Україна імпортувала з ЄС 14 млрд куб м газу, що можна порівняти з річним споживанням Бельгії.

Енергокомпанії ЄС стали постачати в Україну газ з 2013 року, коли в Європі сталося падіння внутрішнього попиту.

Однак, з 2018 по 2019 рік включно держпідприємство НАК "Нафтогаз України", відповідно до контрактів, буде купувати 5 млрд кубічних метрів газу з передоплатою 80% в рік у російського "Газпрому" згідно з контрактом і, постановою Стокгольмського суду.

За умови, що зазначений газ буде поставлятися за середньою ціною імпорту станом на жовтень минулого року, сума, на яку знизиться прибуток європейських трейдерів, становитиме $ 1,2 млрд.

Нагадаємо, що Україна за минулий рік збільшила імпорт газу на 26,8%. В країну завезено 14 млрд 50,1 млн куб. м. газу. У тому числі, з боку Словаччини в 2017 році надійшло 9,9 млрд млн куб. м газу, Угорщини – 2,8 млрд куб. м, Польщі – 1,4 млрд куб. м.

Президент Петро Порошенко заявив, що Україна готова відновити закупівлі природного газу у Росії за умови, якщо він буде дешевий, а його закупівля прозорою у відповідність з укладеним договором.

21 грудня "Нафтогаз" повідомив про перемогу над "Газпромом" в справі щодо газових угод в Стокгольмському арбітражі. Завдяки перегляду закладеної в контракт ціни "Нафтогаз" зекономив $ 1,8 млрд.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі