Європейські банки стають більше схожими на японські – FT

Поділитися
Європейські банки стають більше схожими на японські – FT В JPMorgan вважають, що європейські банки вже ніколи не будуть мати такі високі доходи, як американські. © Pixabay
Експерти підмітили, що їх об'єднують дуже низькі показники зростання.

Європейські банки тепер більше схожі на своїх колег з Японії з їхніми низькими доходами, ніж на титанів з Волл-стріт, про рівень доходів яких їм лишається лише мріяти. Експерти з JPMorgan застерігають, що успіхи європейських фінустанов навряд чи покращаться.

Про це сьогодні пише Financial Times. Впродовж останніх років оцінка європейських банків була значно гіршою, ніж у їхніх американських суперників, оскільки інвесторам більше подобалася швидка реструктуризація Волл-стріт після фінансової кризи, що дозволило зміцнитися американській економіці.

Але тепер експерти JPMorgan вважають, що низька результативність європейських банків буде перманентною, оскільки вони тепер разом з японськими фінустановами увійшли до групи посткризових низькорентабельних кредиторів. Японські банки не можуть ніяк відновитися після фінансової кризи, яка для них почалася ще в 1990-х роках, коли "мильна булька" на ринку нерухомості луснула, завдавши кредитних збитків на 700 мільярдів доларів. За 20 років, попри найкращі зусилля японських чиновників з пожвавлення системи, сукупна торгівля японських банків ледве перевищує у вісім разів їхні прогнозовані заощадження до 2017 року і в 0,5 разів їхню бухгалтерську вартість.

Схожа ситуація у і європейців, які досі не можуть оговтатися від кризи єврозони. Вони торгують на рівні в 10 разів від прогнозованого обсягу заощаджень до 2017 року і в 0,8 разів від їхньої бухгалтерської вартості.

Аналітики JPMorgan вважають, що спроба центральних банків наповнити систему дешевими грошима за рахунок кількісного пом'якшення виявилися неефективними як в Європі, так і в Японії. А банки в обох регіонах не змогли використати готівку для розширення боргових портфелів.

Надто низькі процентні ставки через повільний темп інфляції тиснуть на центробанки багатих країн світу. В ЄС і Японії навіть наважилися провести експеримент з негативною процентною ставкою, який, однак, не може тривати надто довго, інакше негативні наслідки переважать позитивні. Видання The Economist писало, що центробанкам багатого світу потрібно змінити політику щодо інфляції. Роками багаті країни встановлювали очікуваний рівень інфляції на рівні 2%, розраховуючи, що реальний показник буде однаковий час триматися як трохи нижче, так і трохи вище цієї відмітки. Але після кризи 2008 року європейці і американці не дуже поспішають брати кредити і витрачати заощадження. І низькі процентні ставки банків не змушують їх змінити поведінку.

Видання Financial Times писало, що центральні банки світу бояться надовго погрузнути в ері низького зростання економіки.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі