Єврокомісія висловила Порошенку і Гройсману незадоволення енергорегулятором

Поділитися
Єврокомісія висловила Порошенку і Гройсману незадоволення енергорегулятором Єврокомісія незадоволена українською владою © irishexaminer.com
Прийняття закону про енергорегулятора – одна з умов для виділення 600 млн євро допомоги від ЄС.

Європейська Комісія висловила президенту Петру Порошенку та прем'єр-міністру Володимиру Гройсману своє незадоволення затягуванням прийняття законопроекту про створення прозорого енергорегулятора. Про це йдеться у листі віце-президента ЄК Мароша Шефчовича, пише "Економічна правда".

При цьому в Єврокомісії нагадали, що прийняття закону про енергетичного регулятора, є одним із заходів, що дозволяють ЄС надати наступні 600 млн євро макрофінансової допомоги Україні.

"Через це зараз так важливо, щоб впровадження цього суттєвого закону розпочалося без подальших зволікань", - говориться у листі.

Єврокомісія згадала про формулу "Роттердам+" та поставила під сумнів професіоналізм членів НКРЕ.

"Суперечності щодо нещодавніх рішень енергетичного регулятора стосовно методологій встановлення цін на вугілля та розрахунку плати за приєднання до електромережі свідчать про те, яке велике значення має не лише незалежність, але й професіоналізм і довіра до енергетичного регулятора для залучення таких нагально потрібних інвестицій в економіку України", - зазначається у документі.

Крім того, у листі також говориться про те, що НКРЕ не користується експертною допомогою, яку пропонує ЄС.

"Аналіз згаданих нещодавніх рішень регулятора експертами ЄС показав, що, на жаль, використовувані методології не повністю відповідають кращій європейській практиці", - пише Шефчович.

Віце-президент Єврокомісії просить Порошенка виконати закон про Національну комісію та призначити двох членів Конкурсної комісії.

"Я впевнений, що Кабінет Міністрів України та Верховна Рада України наслідують Ваш приклад, подавши свої кандидатури", - додається у листі.

Читайте також: Порошенко запевнив, що Україні не потрібна військова допомога ЄС

Нагадаємо, що голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер вже анонсував виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги ЄС розміром 600 млн євро в найближчі тижні.

Єврокомісія ще в липні 2015 року виділила Україні макрофінансову допомогу ЄС на загальну суму 1,8 млрд євро, надходження коштів розбито на три транші кожен по 600 млн євро. Україна отримала лише перший транш.

Відзначимо, що одним з проблемних питань є також вимога ЄС зняти заборону на експорт деревини з України.

Як писало DT.UA, українська деревообробка опинилася на перехресті власних інтересів і євроінтеграцією України. Так, ЄС виступає проти закону України, яким запроваджено мораторій на експорт круглого лісу, оскільки він порушує угоду про асоціацію з ЄС. Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає можливим компроміс щодо мораторію на вивіз круглого лісу.

Євросоюз з 2014 року надає фінансову допомогу для підтримки процесу стабілізації та реформ в Україні (3,4 млрд євро макрофінансової допомоги, 900 млн євро двосторонньої допомоги на розвиток, 500 млн євро регіональної допомоги, 50 млн євро заради стабільності і миру, 60 млн євро гуманітарної допомоги).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі