Єврокомісія готова до посередництва у газовій суперечці між Україною та Росією

Поділитися
Єврокомісія готова до посередництва у газовій суперечці між Україною та Росією Шефчович закликав обидві сторони знайти прийнятне вирішення "газового питання"
Обидві держави підтвердили готовність залишатись у тісному контакті з ЄК задля вирішення цього питання.

Віце-президент Європейської комісії з питань енергетичного союзу Марош Шефчович заявив про готовність комісії виступати посередником у врегулюванні газової суперечки між Україною та Росією, йдеться у заяві Єврокомісії.

У заяві йдеться про те, що після звернення українського уряду наприкінці минулого тижня, він зв'язався з українським та російським урядами.

Протягом останніх днів Шефчович мав розмови з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом, виконавчим директором "НАК "Нафтогаз України" Андрієм Коболєвим та міністром енергетики Російської Федерації Олександром Новаком.

"Розмови були зосереджені на занепокоєнні України щодо рівня тиску при постачанні газу з Росії для транзиту в Європейський союз, а також з приводу нещодавнього рішення Стокгольмського арбітражного трибуналу. Усі існуючі зобов'язання щодо постачання і транзиту газу до ЄС дотримуються", - наголошується у повідомленні.

Крім того, "Нафтогаз" поінформував віце-президента Єврокомісії про те, що після прийняття українською стороною спецзаходів, ситуація знаходиться під контролем.

Водночас, міністр енергетики РФ запевнив, що транзиту газу в країни-члени ЄС нічого не загрожує.

"Стосовно Стокгольмського арбітражу, то віце-президента Шефчовича поінформували, що "Газпром" має намір розірвати свої контракти з "Нафтогазом". Ця процедура може, однак, зайняти певний час та не буде мати безпосередніх наслідків щодо постачання газу", - додається у заяві.

У цьому контексті віце-президент Шефчович закликав обидві держави вирішити це питання.

"Європейська комісія готова брати участь і виступати посередником у тристоронньому процесі, який у минулому довів свою ефективність у подоланні розбіжностей між сторонами. Через складність та делікатність цього питання, ми продовжуватимемо можливості такого процесу в двосторонньому порядку. Україна і Росія підтвердили свою готовність залишатися в тісному контакті з Європейською Комісією. Я буду уважно стежити за ситуацією, щоб переконатися, щоб була постійна гарантія транзиту російського газу через Україну в ЄС, оскільки це є нашим пріоритетом", - зазначив Шефчович.

Як повідомлялося раніше, російський "Газпром" розпочав процедуру розірвання контрактів із "НАК "Нафтогаз України".

Стокгольмський арбітраж задовольнив вимоги "Нафтогазу" щодо компенсації за недопоставлені "Газпромом" обсяги газу для транзиту. "Нафтогаз" домігся компенсації у розмірі $ 4,63 млрд. За результатами двох арбітражних проваджень у Стокгольмі "Газпром" повинен сплатити "Нафтогазу" $ 2,56 млрд.

Однак Стокгольмський арбітраж не надав підтримку вимозі "НАК "Нафтогаз України" на перегляд тарифу на транзит в контракті з ПАТ "Газпром".

"Газпром" отримав, але повернув передоплату "Нафтогазу" за газ. Таким чином, "Газпром" відмовився з 1 березня постачати газ "Нафтогазу", що є порушенням рішення Стокгольмського арбітражу. Також російський газовий монополіст продовжує порушувати технічні умови договору про транзит газу через Україну.

Детальніше про рішення Стокгольмського арбітражу і його можливі наслідки читайте в матеріалі Алли Єрьоменко та Олександра Малиновського "Стокгольмський бумеранг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі