Євро щодо гривні подорожчало до 30,72

Поділитися
Євро щодо гривні подорожчало до 30,72 © НБУ / Flickr
Курс долара залишився майже на колишньому рівні.

Національний банк України встановив офіційний курс гривні до долара на п'ятницю, 8 лютого, на рівні 26,9593 грн/долар, гривня зміцнилася до долара на одну копійку у порівнянні з попереднім робочим днем (26,9640 грн/долар в четвер, 7 лютого). Курс євро встановлений на рівні 30,7228 грн/євро (7 лютого – 30,5853 гривні), 10 рублів – 4,1061 грн/рубль (7 лютого – 4,0835 гривні).

Зазначимо, що 7 лютого набув чинності закон "Про валюту і валютні операції" передбачає введення в дію понад 20 послаблень на валютному ринку. Зокрема, він передбачає збільшення терміну здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами, скасування валютного нагляду за даними операціями, вільне використання рахунків юридичних осіб за кордоном (крім операцій з переказу коштів з країни), впровадження системи е-лімітів замість індивідуальних ліцензій на валютні операції для фіз - і юросіб.

Крім того, скасовуються санкції за порушення термінів розрахунків і обмеження на дострокове погашення зовнішніх зобов'язань. Дозволяється укладення валютних форвардів для хеджування експортно-імпортних і боргових операцій, проведення операцій по рахунках юросіб-нерезидентів в українських банках.

Скасовується реєстрація зовнішніх запозичень і дозволяється оnline-купівля іноземної валюти фізособами (до 150 тисяч грн/день в еквіваленті).

Банкам дозволяється продавати клієнтам державні цінні папери, номіновані в іноземній валюті, та укладення валютних свопів із резидентами та нерезидентами. А також дозволено проведення безлімітних інвестицій у цінні папери інвестиційного класу.

Зазначимо, напередодні Нацбанк скасував вимогу до юросіб щодо обов'язкового резервування коштів для купівлі валюти - так зване правило "Т+1". Тепер компанії зможуть купувати валюту день у день. Із 1 березня регулятор знижує норму обов'язкового продажу експортної виручки до 30% з 50%.

Крім цього, новини про підтримку з боку МВФ додають сил нацвалюті. Але на порядку денному президентські та парламентські вибори, які вступають у свою активну фазу, і їхній результат невідомий. Поточна ситуація тисне на курс, створюючи фактор невизначеності щодо майбутньої монетарної політики. Докладніше читайте в матеріалі Максима Пархоменка "На валютному фронті без змін" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі