ЄС ввів остаточні захисні заходи на металопродукцію

Поділитися
Під дію захисних заходів потрапили 26 видів металопродукції.

Єврокомісія ввела остаточні захисні заходи щодо імпорту металопродукції в Євросоюз, які вступають в силу 2 лютого 2019 року. Про це повідомило Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) з посиланням на відповідний документ ЄС.

Згідно з документом, ЄС вводить захисні заходи у формі індивідуальних і глобальних тарифних квот для всіх країн. Після вичерпання квоти на імпорт сталевої продукції буде застосовуватися мито в розмірі 25%.

При цьому уточнюється, що захисні заходи будуть діяти три роки, включаючи період дії попередніх заходів, тобто остаточні заходи будуть діяти з 2 лютого 2019 року по 30 червня 2021 року. Глобальні квоти будуть виділятися на квартальній основі, індивідуальні - на річній.

У той же час квартальний залишок глобальної квоти буде переходити на наступний квартал в рамках одного річного періоду. При цьому передбачено, що країни, які вичерпають свої індивідуальні квоти, зможуть продовжувати свої постачання без сплати мита в рамках залишку глобальної квоти в останньому кварталі річного періоду.

Під дію захисних заходів підпадають 26 категорій металопродукції. При цьому товари походженням з України підпадають під тарифні квоти по 14 товарним групам.

Україна отримала індивідуальні квоти по 12 категоріями товарів. В їх рамках країна буде поставляти продукцію на умовах, визначених Угодою про асоціацію Україна-ЄС. Індивідуальні квоти України відповідають історичним обсягами поставок, при цьому враховуючи зростання попиту в країнах ЄС.

Раніше МЕРТ надало статистику поставок металопродукції в ЄС, згідно з якою в 2013 році було реалізовано 2,145 млн тонн на суму $ 1,517 млрд, в 2014-му - 2,551 млн тонн ($ 1,627 млрд), 2015-му - 2,839 млн тонн ($ 1,326 млрд), 2016-му - 3,315 млн тонн ($ 1,399 млрд), 2017-му - 2,471 млн тонн ($ 1,438 млрд).

Єврокомісія вирішила ввести тимчасові захисні заходи відносно імпорту сталевої продукції з метою забезпечити роботою своїх виробників. Оскільки європейські виробники, через санкції США, втратили частину замовлень.

Нагадаємо, 1 березня на зустрічі з представниками найбільших металургійних компаній президент США Дональд Трамп оголосив про введення мита на імпорт сталі і алюмінію.

31 травня адміністрація Дональда Трампа оголосила про введення мит на сталь і алюміній з Євросоюзу, Канади і Мексики.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі