ЄС виділив 1,85 млн євро на реформування української митниці

Поділитися
ЄС виділив 1,85 млн євро на реформування української митниці Литва буде курирувати ліквідацію корупції на українській митниці © Андрій Товстиженко, DT.UA
У реалізації проекту TWINNING ЄС візьмуть участь ФРН, Литва і Польща.

У вівторок, 9 лютого, у Києві відбулася конференція-відкриття проекту TWINNING "Підтримка Державної фіскальної служби України в розвитку елементів управління кордонами в митній сфері", повідомляє прес-служба ГФС.

У роботі конференції брали участь голова ДФС Роман Насіров, а також голови митних відомств Литви, Польщі та Німеччини.

Приорітетними напрямами міжнародного проекту є зміна національних процедур і законодавства, необхідна для повного наближення до стандартів ЄС у митній сфері, глибокий перегляд і приведення у відповідність зі стандартами ЄС інформаційних технологій, побудова комплексної системи протидії корупції в Україні.

Роль координатора проекту по підготовці правової бази для міжвідомчого співробітництва, митного оформлення та спільних транзитних процедур буде виконувати Федеральне Міністерство фінансів Німеччини.

Мінфін Польщі буде курирувати відпрацювання оперативних аспектів співробітництва у сфері інтегрованого управління кордонами. А розробку системи боротьби з корупцією очолить Митна служба при Міністерстві фінансів Литви.

"Кінцева мета проекту - перехід від пріоритету простого наповнення бюджету до відповідності платежів реальної вартості імпорту. Ми намагаємося досягти цього через підвищення рівня послуг по митному оформленню, спрощення митних процедур, створення рівних процедур для всіх учасників ринку, автоматизації прийняття рішень, усунення людського фактора, який дуже часто нам заважає ", - заявив глава ГФС Роман Насиров.

Представники ЄС, в свою чергу, очікують, що TWINNING сприятиме виконанню Україною зобов'язань у сфері інтегрованого управління кордонами.

Європейські партнери сподіваються на поступове впровадження Україною стандартів ЄС у митній сфері. До того ж, на їхню думку, успішне виконання проекту дозволить затвердити статус України як надійної транзитної країни.

Читайте також: ДФС виявила міжрегіональний конвертаційний центр з оборотом у 5 млрд грн

Нагадаємо, контракт з реалізації програми TWINNING був підписаний представниками фінансових відомств України, Німеччини, Польщі і Литви в грудні 2015 року. Реалізація проекту почалася в січні і триватиме два роки. На його реалізацію Європейський Союз виділяє 1,85 мільйонів євро.

Рівень корупції в митній сфері традиційно залишається високим. Проект її реформування та створення незалежної Національної митної служби не знаходить підтримки ні в Кабміні, ні у ДФС, пише економічний оглядач ZN.UA Юлія Самаєва.

"Справедливості заради зазначимо, що пропозиції депутатів, які наполягають на відділенні митниці від LФС, теж далекі від конструктиву. За великим рахунком, нам пропонують змінити вивіску, не більше. Підтримують відділення митниці від ДФС чимало депутатів, а ось розуміють, що цей крок навряд чи виправить щось в самій системі, - набагато менше. Якщо, звичайно, реальне реформування когось з представників депутатського корпусу насправді цікавить, а за пафосними заявами не ховаються зовсім інші інтереси", − зазначає автор.

Детальніше про проекти реформивания митниці, а також про корупційні ризики, які виникають при її функціонуванні в даний час, читаєте у статті Юлії Самаевой Як (не) реформувати митницю у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі