ЄС і "Газпром" домовилися щодо сухопутної частини газопроводу "Північний потік"

Поділитися
ЄС і "Газпром" домовилися щодо сухопутної частини газопроводу "Північний потік"
Завдяки своєму союзникові Німеччині, Росія і Євросоюз змогли досягти домовленості щодо статусу газопроводу OPAL, який має постачати російський газ до Чехії за "старомодним" довгостроковим контрактом, за яким Єврокомісія раніше обмежила обсяги прокачування наполовину.

Робочі групи Росії та ЄС у рамках чергового раунду переговорів у понеділок, 16 вересня, досягли домовленості про статус газопроводу OPAL.

Про це повідомляє ИТАР-ТАСС з посиланням на представника Міненерго РФ.

Остаточну угоду буде підписано до кінця жовтня. Подробиці домовленостей поки не відомо.

Як раніше повідомлялося, газопровід OPAL є сухопутним продовженням морської частини газопроводу "Північний потік", тому російська сторона звернулася до Єврокомісії з проханням відновити спочатку надане OPAL право 100% резервації потужностей для транспортування газу РФ, що надходить "Північному потоку" у Європу для подальшого його постачання до Чехії. На думку російської сторони, проект OPAL не підпадає під дію Третього енергетичного пакету, бо постачання газу до Чехії проходять за старими довгостроковими договорами "Газпрому".

Спочатку OPAL звільнявся від необхідності надання своїх потужностей для третіх осіб, проте потім Єврокомісія переглянула своє рішення і вимагає надання до 50% його потужностей для сторонніх компаній.

- Єврокомісія заборонила "Газпрому" використовувати "Північний потік" на повну потужність

Завершення будівництва газопроводу Gazelle, яке пов'язало OPAL з газопровідною системою Чехії, дозволяє постачати російський газ за вже діючим довгостроковим контрактом.

Голова гендиректорату Єврокомісії з енергетики Філіп Лоу влітку цього року заявив, що OPAL, співвласником якого є "Газпром", може отримати дозвіл Єврокомісії на звільнення від застосування норм Третього енергопакету на 22 роки. "Ми ведемо переговори з "Газпромом" щодо вилучень із норм Третього енергопакету. Тривалість цих вилучень може скласти 22 роки", - повідомив він.

Навесні поточного року газопровід OPAL за рішенням регулюючих органів Німеччини був тимчасово на 100% зарезервований під постачання російського газу, що пояснювалося необхідністю у додатковому постачанні газу через зниження постачань за короткостроковими контрактами в період тривалих холодів. Під час зустрічі представників "Газпрому" і Міненерго Німеччині навесні у Ганновері було прийнято рішення про звернення до Єврокомісії з проханням про відновлення права для Opal на 100% резервацію потужностей для транспортування газу, що надходить морською частиною "Північного потоку".

Нагадаємо, "Північний потік" є альтернативою транзиту російського газу до Європи в обхід України. До числа акціонерів проекту входять "Газпром" (51%), німецькі E.On Ruhrgas (15,5%) і Wintershall AG (15,5%), голландська NV Nederlandse Gasunie (9%), французька GDF Suez (9%).

Представники "Газпрому" спочатку заявляли, що після реалізації всіх запланованих "Газпромом" газотранспортних проектів, значення української ГТС у транзиті російського газу буде зведено до нуля. Проте пізніше у компанії зізналися, що повністю відмовитися від транзиту газу по Україні "Газпром" не зможе у будь-якому випадку.

Так само вважають і в Єврокомісії: за словами її представника, враховуючи, що потреба у природному газі в найближчі роки буде рости, українська ГТС буде залишатися важливим шляхом його постачання до Євросоюзу і на весь континент. !zn

Читайте також:

Оцінити вплив "Північного потоку" на Україну можна буде не раніше 2015 року

"Газпром", намагаючись уникнути міжнародного суду, "кинувся пропонувати" Литві значне зниження цін

Країнам ЄС з 2015 року рекомендовано не підписувати контракти з "Газпромом" за схемою "бери або плати"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі