ЄК оцінить "Північний потік-2" з точки зору політики та економіки, а не лише права — єврокомісар

Поділитися
ЄК оцінить "Північний потік-2" з точки зору політики та економіки, а не лише права — єврокомісар
Єврокомісари ретельно перевіряють російський газопровід на предмет дотримання правил Євросоюзу.

Європейська комісія повинна враховувати не тільки юридичне дотримання правил, але і політичні і економічні аспекти проекту "Північний потік-2", який просувається Росією, заявив єврокомісар з енергетики та клімату Аріас Каньєте, якого цитує агентство Bloomberg.

"Правові аспекти - ще не все, тому що політичні і економічні аспекти, такі як вплив на ринок, наслідки диверсифікації в області безпеки поставок - повинні бути прийняті в увагу", - цитує агентство європейського чиновника.

Каньете повідомив, що єврокомісари вже отримали від юридичної служби першу оцінку застосовності Третього енергопакету ЄС до "Північного потоку-2", і ця оцінка підняла питання, які зараз обговорюються в ЄК.

"У нас дуже чітка лінія. Будь-який газопровід в Європейському Союзі має будуватися і експлуатуватися в повній відповідності з законодавством ЄС, не тільки в галузі енергетики, але і екології, конкуренції і закупівель", - сказав він.

На початку вересня 2015 року "Газпром" і європейські енергоконцерни домовилися про будівництво "Північного потоку 2" вартістю 9,9 млрд евро. Нові нитки газопроводу повинні будуть транспортувати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини і далі в ЄС по дну Балтики. Запустити газопровід планується в 2019 році.

Серед акціонерів "Північного потоку-2", крім російського "Газпрому", також німецька BASF, італійська E. ON, французька ENGIE, австрійська OMV і британсько-голландська Royal Dutch Shell.

У листопаді 2015 року віце-президент Єврокомісії з Енергетичного союзу Марош Шефчович заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" не лежить у сфері інтересів Євросоюзу. "Євросоюз буде підтримувати тільки ті проекти, які не суперечать основним принципам Енергетичного союзу", - сказав він.

Тоді ж стало відомо про те, що Єврокомісія піддасть ретельній перевірці проект газопроводу "Північний потік-2", який викликав гостру критику. Зокрема, ЄК має намір провести перевірку того, наскільки угоди "Газпрому" із країнами ЄС відповідають цілям енергетичної політики Євросоюзу і правових норм, які регулюють конкуренцію.

У лютому 2016 року Україна подала позов щодо "Північного потоку-2" в секретаріат Енергетичного співтовариства, який був переданий на розгляд в ЄК.

Глава уряду України Арсеній Яценюк зазначив, що разом з прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо вони "дали чіткий сигнал усім нашим європейським партнерам і світовій спільноті, що цей проект повинен бути не просто переглянутий, а фактично припинений".

Ряд країн-членів ЄС різко виступили проти будівництва "Північного потоку-2". Офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі