Яресько не бачить причини для нової програми співпраці з МВФ

Поділитися
Яресько не бачить причини для нової програми співпраці з МВФ Україна і МВФ не обговорюють нову програму співпраці замість діючої © World Economic Forum / flickr.com
Необхідність зміни програми МВФ для України через полититического кризи поки відсутня, говорить глава Мінфіну.

Україна і Міжнародний валютний фонд не розглядають можливість нової програми співпраці замість діючої чотирирічної програми EFF, заявила міністр фінансів України Наталія Яресько.

Яресько пояснила, що сьогоднішня економічна ситуація в Україні відрізняється від ситуації у другій половині 2014 - початку 2015-го, коли треба було перейти від програми stand by до програми EFF.

"Такої ситуації у нас (зараз - ред.) немає... Треба розуміти, що нової програми ніхто не обговорює, тому що ситуація, яка була рік тому - це були шалені зміни в економічному і фінансовому устрої країни. Зараз ми не обговорюємо", - сказала міністр в ході інвестиційної конференції компанії Dragon Capital у четвер, 10 березня.

За словами Яресько, правильна робота уряду і НБУ в останні 15 місяців створила достатній запас міцності і стабільності для того, щоб із-за політичної кризи не потрібна зміна програми розширеного фінансування EFF.

"Меморандум (з МВФ – ред.) може змінюватися, а для зміни програми я не бачу причин", – сказала глава Мінфіну.

Вона зазначила, що Україні важливо якомога швидше відновити дію програми з МВФ – "з різних причин, не по математичним". Серед таких причин глава Мінфіну назвала подальше відновлення міжнародних резервів для того, щоб відновити впевненість у національній валюті, у вітчизняній банківській системі та серед інвесторів.

Читайте також: У Білому домі нагадали українській коаліції про зобов'язання перед МВФ

За станом на початок березня Україна і МВФ досі не погодили оновлений меморандум, повідомила раніше Яресько. За її словами, "конкретних проблем" у його деталях немає, документ постійно уточнюється та оновлюється раз в два тижні".

На початку лютого Крістін Лагард заявила, що Фонду складно продовжувати співпрацю з Україною за програмою розширеного фінансування EFF без належної боротьби з корупцією.

У той же час офіційний представник фонду заявив, що МВФ очікує прояснення ситуації навколо уряду і коаліціїдля завершення другого перегляду програми EFF і виділення третього траншу. Він також підкреслив, що фонд залишається у програмі співробітництва з Києвом, і мета зараз - узгодити і підписати меморандум.

Відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF для України загальним обсягом 12,348 млрд SDR (близько $ 17 млрд) спочатку передбачала проведення щоквартального огляду програми, виділення Києву в 2015 році чотирьох траншів, у 2016 році - ще чотирьох. Однак до теперішнього часу країна отримала лише перший транш коштів на млрд і другий - на $ 1,7 млрд.

По мірі просування програми вимоги з боку Фонду посилюються і починають торкатися більш чутливих сфер, що належать до бюджетної політики, пише Олег Устенко в статті ZN.UA "Україна vs реформи: атипова форма співпраці з МВФ". Але нежелание України виконувати структурні реформи виштовхує країну із загального ряду тих, хто співпрацює з Фондом, зазначає експерт. У випадку з Україною - це боротьба з корупцією, дерегуляція бізнесу, проведення судової реформи, проведення реформи державного сектору держуправління.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі