Янукович засумнівався у намірах уряду створити єдиний інтернет-портал адмінпослуг - Економіка - dt.ua

Янукович засумнівався у намірах уряду створити єдиний інтернет-портал адмінпослуг

6 вересня, 2011, 14:00 Роздрукувати

Зважаючи на постійне зростання обсягів платних адмінпослуг і при цьому фактичну відсутність контролю за тим, куди йдуть отримані кошти, підприємства-паразити продовжують збагачуватися на безсиллі держави. Тому в Україні має бути якомога швидше створено єдиний державний інтернет-портал адміністративних послуг.

© Андрій Товстиженко, DT.UA

Відповідне доручення президент України Віктор Янукович дав уряду сьогодні, 6 вересня, під час засідання Комітету з економічних реформ.

«Необхідно забезпечити створення єдиного державного Інтернет-порталу адміністративних послуг, аби люди, суспільство, підприємці чітко усвідомлювали, де самодіяльність чиновників, а де чітко затверджені за державою повноваження», - сказав В.Янукович.

Він підкреслив, що ще на попередньому засіданні Комітету було домовлено про негайний початок роботи - проте досі прогресу в цьому напрямку немає. (Нагадаємо, що створення такого інтернет-порталу ще у травні ц.р. анонсував перший віце-прем'єр Андрій Клюєв. Тоді він зазначав, що реформа системи адміністративних послуг йде «важко, але впевнено»).

«Не припинена практика делегування госпрозрахунковим підприємствам владних повноважень щодо надання адміністративних послуг. Підприємства-паразити продовжують збагачуватися на безсиллі держави», - зазначив В.Янукович.

Голова держави звернув увагу на продовження практики надання адмінпослуг держпідприємствами окремих міністерств і відомств. «У мене також виникають сумніви у серйозності намірів уряду розібратися з цією проблемою. Ніхто не думає про фінансові розрахунки, які виникнуть з позбавленням підприємств права надавати адмінпослуги і перекладанням цих повноважень на органи державної влади», - сказав В.Янукович.

Президент також відзначив постійне зростання обсягів надання платних адмінпослуг за різними напрямами і при цьому фактична відсутність контролю за цільовим використанням отриманих коштів.

«До Державного бюджету потрапляє лише незначна частина надходжень. У більшості випадків вони стають джерелом, як то кажуть, «сірих» бюджетів органів влади та підконтрольних їм установ, повноваження з їх витрачання належать до «виключної компетенції» керівників відомств. А цього не можна взагалі терпіти», - підкреслив президент.

Голова держави доручив Прем'єр-міністру почати повноцінну інвентаризацію всіх послуг для їх чіткого розмежування на адміністративні та господарські звичайні.

«Давайте визначимось щодо долі кожної адмінпослуги - має вона право на подальше існування чи ні», - сказав В.Янукович.

 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >