Янукович розпорядився терміново реформувати «Нафтогаз України» - Економіка - dt.ua

Янукович розпорядився терміново реформувати «Нафтогаз України»

2 вересня, 2011, 10:45 Роздрукувати

Президент України Віктор Янукович доручив негайно протягом місяця - до 1 жовтня 2011 року - розробити програму реформування НАК «Нафтогаз України» і внести до парламенту для затвердження відповідні законодавчі зміни.

© Андрій Товстиженко, DT.UA

Відповідний документ оприлюднено на офіційному інтернет-сайті голови держави у п'ятницю, 2 вересня.

Згідно з документом, реструктуризація «Нафтогазу» повинна пройти у зв'язку з «приєднанням України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, необхідністю адаптації законодавства України до законодавства ЄС у галузі енергетики та з метою забезпечення реформування нафтогазової галузі».

Зокрема В.Янукович доручив:

1) підготувати та подати на розгляд Комітету з економічних реформ проект програми реформування НАК «Нафтогаз України», який повинен:

- містити дані з інвентаризації активів НАК «Нафтогаз України», її дочірніх підприємств і розподілу активів на профільні та непрофільні;

- передбачати пропозиції щодо подальшого використання непрофільних активів НАК «Нафтогаз України» та її дочірніх підприємств;

- передбачати пропозиції щодо моделі реалізації державними підприємствами функцій у нафтогазовій сфері;

2) підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України законопроекти про внесення змін до законодавчих актів щодо реформування НАК «Нафтогаз України».

Вчора раніше М.Азаров заявив, що запланована урядом реструктуризація "Нафтогазу України" призведе до перегляду підписаних ним газових угод з "Газпромом".


М.Азаров повідомив, що наразі в уряді працюють над структурою «Нафтогазу».

«Цілком очевидно, що буде самостійна газодобувна компанія, самостійна компанія, яка займатиметься транзитом газу, і навіть в силу цього потрібно переукладати відомі угоди (підписані з „Газпромом“ у січні 2009 року — ІФ), оскільки з'явиться новий суб'єкт господарювання», - пояснив український прем'єр.

Раніше ZN.UA повідомляло про те, що Україна має намір почати реструктуризацію НАК «Нафтогаз», виділивши з нього видобувну компанію з подальшим виведенням її на біржу для залучення -10 млрд інвестицій. На думку аналітиків ринку, Микола Азаров мав на увазі дочірню структуру «Нафтогазу» - «Укргазвидобування».


Директор Світового банку в Україні, Білорусі, Молдові Мартін Райзер в інтерв'ю ZN.UA заявив, що Світовий банк хоче допомогти «Нафтогазу України» стати інвестиційно привабливою компанією, що у свою чергу допоможе їй залучити необхідні кошти для повної реалізації економічного потенціалу.

Нагадаємо, у березні цього року міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко заявив про принципове рішення уряду України продати до 25% акцій НАК «Нафтогаз України». За його словами, продаж планується здійснити до середини наступного 2012 року шляхом розміщення акцій НАКу на біржі (за них в уряді розраховують виручити щонайменше -6 млрд).

На початку року голова правління НАК Євген Бакулін заявляв, що "Нафтогаз" готує низку пропозицій щодо реструктуризації компанії, у тому числі створення спільних підприємств, залучення іноземних інвестицій, і можливий вихід на IPO до 2012-2013 роках.

Останнім часом активно обговорюється продаж частини акцій «Нафтогазу» на закордонних біржах. При цьому експерти сумніваються як у доцільності, так і в законності такого кроку.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >