ЯК ВЧИНИЛИ АКЦІОНЕРИ ВАТ «УКРТРАНСНАФТА» - Економіка - dt.ua

ЯК ВЧИНИЛИ АКЦІОНЕРИ ВАТ «УКРТРАНСНАФТА»

1 серпня, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №29, 1 серпня-8 серпня

Урочного дня у призначену годину 1 серпня ц.р. відбулися (чи, точніше, продовжилися) збори акціонерів ВАТ «Укртранснафта»...

Урочного дня у призначену годину 1 серпня ц.р. відбулися (чи, точніше, продовжилися) збори акціонерів ВАТ «Укртранснафта». Втім, збори акціонерів — це занадто гучно сказано. Насправді на означеному заході було присутнє правління «Укртраснафти» і представники НАК «Нафтогаз України» — компанії, якій держава довірила управління 100% акцій «Укртранснафти».

Коли 24 липня позачергові збори акціонерів були розпочаті, член правління НАКу, керівник департаменту корпоративних взаємин і акціонерного капіталу Владислав Тарашевський узяв тайм-аут. Після чого прозвучала заява про те, що ВАТ «Укртранснафта» не підготувало належним чином звіт про фінансово-господарську діяльність у першому півріччі 2003 року. Він також повідомив, що перерва в зборах акціонерів пов’язана з тим, що «піврічна звітність «Укртранснафти» містить силу-силенну невідповідностей». «Якість наданих документів викликає сумніви і вимагає глибокого аналізу», — підкреслив Тарашевський».

В «Укртранснафті» забарилися з відповіддю. Головний бухгалтер цієї компанії Валентина Черніговцева засумнівалася зокрема в тому, що НАК глибоко і всебічно проаналізував наданий звіт. І буквально по пунктах пояснила, що невірно витлумачено в НАКу.

Словом, збори акціонерів ВАТ «Укртранснафта» обіцяли інтригу. Тим більше, що на прохання глави НАКу Юрія Бойка (він же очолював спостережну раду цього ВАТ) початок зборів у п’ятницю кілька разів переносився. Проте вони відбулися. І акціонери затвердили звіт про фінансово-господарську діяльність ВАТ «Укртранснафта», що спочатку викликав невдоволення у НАКу, і звіт про розвиток проекту ЄАНТК. Головою правління компанії залишився Олександр Тодійчук. А ось Ю.Бойка на посту голови спостережної ради замінив пан Петров (міністр Кабміну). Крім того, колишній заступник глави «Укртранснафти» Станіслав Василенко обраний виконавчим директором компанії. О.Тодійчук, до того ж, залишається спеціальним уповноваженим України з питань Євро-Азіатського нафтотранспортного коридору (ЄАНТК).

Суті змін до статуту і відповідно до структури ВАТ «Укртранснафта» та розподілу повноважень нових керівних посадовців компанії у письмовому вигляді учасникам зборів не було надано.

А подробиці цієї події — у наступному випуску «ДТ».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >
Вам також буде цікаво