Як потрапити в аварію. Десять порад початківцям

Поділитися
Книжки з такою назвою виявити не вдалося. От ми й вирішили, що незайвими будуть поради, доступні не лише досвідченим водіям, а й автолюбителям-початківцям...

Книжки з такою назвою виявити не вдалося. От ми й вирішили, що незайвими будуть поради, доступні не лише досвідченим водіям, а й автолюбителям-початківцям. На жаль, формат статті не дає змоги розкрити всі секрети, але дати десять корисних порад — цілком можливо.

Порада перша

Починати слід із психологічної підготовки: «Я воджу машину краще за всіх», «Я завжди їжджу по головній дорозі», «Я краще за всіх керую автомобілем», «Я проскочу, я встигну». Необов’язково дослівно повторювати ці «мантри», можна винайти свій варіант, який підходить для конкретних умов. Дозволяється промовляти подумки. Звісно, реальна поведінка має відповідати проведеній психологічній підготовці.

Порада друга

Думка про те, що світлофори допомагають регулювати рух — хибна. Світлофори тільки гальмують потік автомобілів, і вас передусім. Тому до сигналів світлофора слід ставитися як до застарілої світломузики. Подивилися — і їдемо запланованим маршрутом.

Порада третя

Ви вже відчули себе досвідченим водієм? Тоді запам’ятайте: користуватися покажчиками поворотів — поганий тон! У жодному разі не смикайте цієї ручки. По-перше, дражливі клацання реле, а по-друге, лампочка цілком може перегоріти. До чого нам зайві витрати? Отже, ніяких указівок своїх поворотів. Надумали повернути — різко кермо вбік.

Порада четверта

Продовжуючи тему освітлювальних приладів. Не слід умикати фар і габаритних вогнів. Нехай інші палять електрику, вам це не з руки. І так видно, куди їхати! Навіщо дурно палити електрику? Адже це додаткове навантаження на генератор.

Порада п’ята

На міжміській трасі зайве дотримуватися швидкісного режиму. Хто зараз їздить 90 км/год.? Навіщо? Дарма, чи що, розмічений спідометр до 220—280 км/год.? Тим більше що значно ощадливіше їздити на останній передачі. Тому займаємо крайній лівий ряд, умикаємо (або не вмикаємо) фари і розганяємо автомобіль до максимальної швидкості. Якщо поталанить і попереду їхатиме автолюбитель, який скористався четвертою порадою з даного списку, результат не забариться.

Порада шоста

Одна з найкорисніших порад щодо того, як потрапити в аварію і при цьому добряче вимотати нерви водієві, котрий їде перед вами. Прилаштуйтеся позаду, на відстані не більш як півтора метра. Увімкніть фари (так, на жаль, лампочки доведеться увімкнути, інакше ефект буде не такий) і, підтримуючи швидкість автомобіля, що рухається перед вами, продовжуйте рух, повторюючи його маневри. Майже стовідсоткова гарантія аварії!

Порада сьома

Цей «прийом» добре діє в поєднанні з будь-яким іншим. Ідеться про «взуванку» вашого автомобіля. Користуватися слід виключно «літньою гумою», за можливості — максимально «лисою». Якщо місцями видно корд — узагалі чудово. Узимку на літній гумі — ідеальний варіант.

Порада восьма

Не слід дбати про технічний стан вашого автомобіля. Що більше непрацюючих деталей, то краще. Двигун, який заклинив на швидкості, амортизатор, що вивалився через іржу, чи колесо, яке відпало на швидкості, — якщо постійно дбати про стан автомобіля, нічого цього може не статися. Тому не слід витрачати гроші на СТО, просто користуйтеся авто!

Порада дев’ята

Мобільний телефон — доступне задоволення, котре може послужити нам добру службу. Слід користуватися мобільним телефоном лише під час водіння, за можливості без гарнітури «вільні руки» — так, щоб тримати телефон однією рукою, а кермо крутити іншою. Якщо немає мобільного телефону або вам, як на лихо, ніхто не телефонує, просто уважно розглядайте перехожих і читайте вивіски на крамницях. Головне — не забувати крутити головою.

Порада десята

Якщо ви скористалися порадою п’ятою (швидкісний режим), а результату досі немає — не впадайте у відчай! Вочевидь, протягом найближчого часу вам зустрінеться пост ДАІ. Проїжджайте повз нього, швидкість скидати не слід. Просто посигнальте даїшникам кілька разів і продовжуйте рух. Коли вас почнуть наздоганяти (а це неодмінно станеться), не слід зупинятися, далі буде цікавіше...

* * *

Сподіваюся, усі читачі — люди розумні, й нікому не спаде на думку скористатися цими «порадами». Всі вони — результат особистих спостережень і тільки трохи прикрашені.

Байдуже, наскільки давно ви за кермом і який у вас досвід. Від ДТП не застрахований ніхто, тому на дорозі завжди слід бути гранично уважним і акуратним. Пам’ятайте, що правила дорожнього руху написані кров’ю. Може, звучить занадто гучно, але — це правда. Від того, як ви поводитеся за кермом, залежить не тільки ваше життя.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі