Як на євро іменини... - Економіка - dt.ua

Як на євро іменини...

21 січня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №2, 21 січня-28 січня

Трирічний ювілей готівкового євро відзначався без особливої помпезності. Радше навіть навпаки. Є...

Трирічний ювілей готівкового євро відзначався без особливої помпезності. Радше навіть навпаки. Єдина євровалюта, яка від самого початку налякала європейців своїм запаморочливим падінням, нині аж ніяк не тішить їх надмірним зміцненням. Більше того, у значної частини європейців і досі викликають почуття ностальгії їхні добрі старі франки, ліри та марки.

Як свідчать результати опитування, проведеного Європейською комісією, 49% жителів 12 країн, що входять у зону євро, досі відчувають труднощі, зумовлені переходом на єдину валюту. Причому цей показник залишився незмінним порівняно з минулим роком. Більше того, в деяких країнах навіть спостерігається певний регрес. В Італії, приміром, де грошові призи в популярних телеіграх досі обчислюються у лірах, відсоток тих, хто саме так сприймає запровадження євро, збільшився від 29 торік до 35% цього року.

Загалом серед жителів великих країн порівняно з малими спостерігається набагато вищий відсоток невдоволених новою валютою. Так, у Франції він сягає 58, у Німеччині — 44. Відмінності у поглядах різних вікових груп також істотні. Дві третини молоді віком від 15 до 24 років жодних незручностей при розрахунках у євро не відчувають, а от у старшій групі (від 55 років і більше) цим можуть похвалитися лише 47% опитаних. Зафіксовано й гендерні відмінності: до євро успішно адаптувалися 57% чоловіків і лише 46% жінок.

Найменше проблем перехід на євро викликав у таких країнах, як Ірландія, Люксембург, Греція і Бельгія. Там відсоток неадаптованих обчислюється однозначними числами. І лише обіг дрібних монет — вартістю в один і два центи — викликає у людей відверте несприйняття. Понад 60% опитаних висловлюються за їхнє вилучення (порівняно з 5% торік). У більшості супермаркетів покупці ніколи не забирають здачу, видану такими дрібними монетами.

Дещо збільшилась і частка тих, хто, виїжджаючи за межі єврозони, бере з собою євро — їх тепер 54%. Перевагу доларам віддають лише 15% опитаних — на 2% менше, ніж торік.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво