Яценюк готовий обговорювати з "БПП" держбюджет і податкову реформу

Поділитися
Яценюк готовий обговорювати з "БПП" держбюджет і податкову реформу Кабмін чекає пропозицій від "БПП" щодо держбюджету-2016 © Андрій Товстиженко, DT.UA
Уряд готовий "піти назустріч колегам по коаліції" для того, щоб держбюджет був узгодженим.

Кабінет міністрів України готовий обговорювати аспекти проекту держбюджету на 2016 рік з парламентом до 4 грудня, заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

"Тільки що мені надійшов лист від фракції Блоку Петра Порошенка з проханням, щоб до 4 грудня ми продовжили роботу як над законом про держбюджет, так і над податковим кодексом, оскільки найбільша фракція має свої пропозиції і готова їх надати до 4 грудня. Немає питань, ми, звичайно, підемо назустріч нашим колегам по коаліції з тим, щоб це був узгоджений законопроект", - сказав Яценюк в ході засідання уряду в середу, 2 грудня.

При цьому Яценюк зазначив, що у разі змін, параметри держбюджету повинні відповідати узгодженим з МВФ: дефіцит на рівні 3,7% ВВП, підвищення соціальних стандартів на 12%, курс гривні 24 грн/$, а також витрати на оборону в сумі 100 млрд грн.

Сьогодні раніше глава президентської фракції Юрій Луценко заявив, що "БПП" виступає проти держбюджету-2016 на старій податковій базі. Більш того, "БПП" також не буде голосувати за урядовий проект податків "4 по 20%", оскільки у фракції вважають, що він ще більше погіршує нинішню податкову систему.

Як відомо, уряд пропонує передбачити в зміненому Податковому кодексі чотири податки по 20% (податок на прибуток, ПДВ, податок на доходи фізичних осіб та єдиний соціальний внесок; також підвищений податок на дивіденди з 5% до 20%), в той час як депутати пропонують чотири податки по 10% (цей проект підтримує фракція "БПП").

Разом з тим, МВФ "забракував" депутатський проект податкової реформи, назвавши його "популістським", і пригрозив залишити Україну без наступного траншта кредиту, якщо зміни до ПК будуть затверджені на його основі.

Як писала в статті DT.UA доктор економічних наук Алла Соколовська, відсутність узгодженої концепції реформи унеможливлює внесення якісних змін у податкове законодавство (ідею розробки нового Податкового кодексу слід вважати в принципі неприйнятною). "На наше глибоке переконання, необхідно відмовитися від проведення податкової реформи в цьому році. До того ж це допоможе уникнути її дискредитації", - пише вона. Найкраще присвятити 2016 рік вирішенню найболючіших питань оподаткування - реформі ДФС і вдосконаленнюадміністрування податків.

Детальніше про шляхи реформування податкової системи України читайте в матеріалі "Ліберальна податкова реформа - необхідна або неможлива?".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі