В.Ющенко — Кабміну і РНБО: забезпечити енергобезпеку України - Економіка - dt.ua

В.Ющенко — Кабміну і РНБО: забезпечити енергобезпеку України

28 жовтня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №42, 28 жовтня-4 листопада

Президент України Віктор Ющенко 20 жовтня 2005 року підписав розпорядження «Про заходи щодо забезпечення енергетичної безпеки України»...

Президент України Віктор Ющенко 20 жовтня 2005 року підписав розпорядження «Про заходи щодо забезпечення енергетичної безпеки України».

З метою скорочення енергетичної залежності України президент доручив Кабінету міністрів до 5 листопада проаналізувати хід виконання програм розвитку галузей паливно-енергетичного комплексу (ПЕК), держпідтримки розвитку нетрадиційних і поновлюваних джерел енергії, малої гідро- та теплоенергетики, енергозбереження, в тому числі ефективність використання коштів, виділених на їхнє виконання. Уряду також доручено розглянути питання доцільності подальшого виконання цих програм і за їхніми результатами вжити відповідних заходів.

До 15 листопада цього року уряд має доробити за участі Національної академії наук України і подати на розгляд Ради національної безпеки й оборони (РНБО) України проект Енергетичної стратегії України до 2030 року, передбачивши в ньому курс на впровадження енергозберігаючої моделі розвитку економіки.

До середини листопада на розгляд РНБО має бути подана інформація про заходи, що їх мають вжити центральні органи виконавчої влади в сфері енергозбереження, зокрема щодо використання нетрадиційних і поновлюваних джерел енергії, створення механізмів стимулювання впровадження технологій, ощадливого споживання енергоресурсів, а також відповідні пропозиції з вирішення проблемних питань у зазначеній сфері.

Кабмін також має подати в РНБО до 15 листопада пропозиції щодо забезпечення вітчизняних споживачів енергетичними ресурсами українського походження, у тому числі за рахунок збільшення рівня використання нетрадиційних і поновлюваних джерел енергії.

До 1 грудня цього року уряд має розробити й затвердити порядок формування єдиного енергетичного балансу держави і проведення моніторингу його показників, заходи щодо підвищення експортного потенціалу галузей ПЕК.

Уряду доручено вжити до 1 січня 2006 року в межах своєї компетенції необхідних заходів для затвердження відповідних нормативно-правових актів, передбачених Законом «Про угоди про розподіл продукції».

РНБО доручено до 1 грудня 2005 року проаналізувати подані Кабінетом міністрів відповідно до згаданого вище розпорядження матеріали і за результатами цього аналізу підготувати й подати в установленому порядку пропозиції щодо вирішення проблемних питань у паливно-енергетичній сфері.

РНБО має розробити до 1 січня 2006 року порядок визначення рівня енергетичної безпеки України та проведення моніторингу його показників.

Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським держадміністраціям доручено розробити й затвердити до 1 січня 2006 року заходи щодо скорочення енергоспоживання і впровадження технологій, розвитку нетрадиційних і поновлюваних джерел енергії.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво