ВВП України зріс на 1,2% — МЕРТ - Економіка - dt.ua

ВВП України зріс на 1,2% — МЕРТ

9 квітня, 2019, 11:55 Роздрукувати

Будівництво є основним драйвером зростання економіки на сьогоднішній день.

© Bloomberg

Мінекономрозвитку орієнтовно оцінило зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України в січні-лютому 2019 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року в 1,2% (+/- 0,2 процентного пункту). Про це йдеться в повідомленні міністерства.

Відзначається, що позитивну динаміку забезпечила активна діяльність будівельних підприємств і підприємств сфери послуг (транспорт, роздрібна торгівля, освіта, охорона здоров'я і банківський сектор).

Зокрема, обсяги будівництва інженерних споруд зросли на 36,9%, нежитлових будівель - на 18,6%, а капвкладення зведеного бюджету збільшилися на 30,9%.

У той же час сукупний вимір діяльності реального сектора економіки - зведений індекс виробництва товарів і послуг за основними видами економічної діяльності (СІП) за перші два місяці поточного року знизився на 0,5%.

Мінекономрозвитку вказує, що це краще за показник січня, коли зниження склало 1,5%, але гірше підсумків двох місяців 2018 року, коли було зафіксовано зростання СІП на 4%.

"Негативно на динаміку СИП в січні-лютому впливало падіння в промисловості і торгівлі, викликане цілою низкою чинників: проведення поточних і капітальних ремонтів виробничих потужностей на металургійних підприємствах і енергогенеруючих компаніях і несформованість пакета нових замовлень на початку року з боку окремих машинобудівних підприємств", - відзначає МЕРТ.

Міністерство очікує, що за підсумками першого кварталу динаміка СІП стане позитивною завдяки збереженню високого попиту на послуги будівництва, високого зовнішнього попиту, збільшення платоспроможності населення на тлі зростання соціальних гарантій.

Читайте також: Світову економіку чекає період "синхронного уповільнення" — FT

Нагадаємо, що за оперативними даними Держстату, ВВП України в 2018 році зріс на 3,3%.

Держбюджет-2019 побудований на прогнозі зростання економіки в на 3%, хоча Нацбанк очікує його збільшення лише на 2,5%, а Світовий банк погіршив свій прогноз зростання ВВП України в 2019 році до 2,7% з 2,9%.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >