Всесвітній банк пророкує Росії стагнацію в найближчі роки - Економіка - dt.ua

Всесвітній банк пророкує Росії стагнацію в найближчі роки

24 вересня, 2014, 13:59 Роздрукувати

Введені Заходом санкції почнуть серйозно позначатися на економіці Росії вже в кінці 2014 року.

Світовий банк дав прогноз щодо Росії

Економіку Росії очікує стагнація навіть при базовому сценарії Світового банку, згідно з яким відносно Росії не будуть вводити нові санкції.

Банк також попередив, що, якщо російсько-українська криза посилиться, економіка може скоротитися на 0,9% у 2015 році.

У базовому сценарії Світового банку говориться, що зростання ВВП у цьому році, ймовірно, співпаде з прогнозом уряду в 0,5%. Але в наступному році, на думку банку, російська економіка зросте лише на 0,3%, і на 0,4% - в 2016 році.

У банку вважають, що вплив вже накладених санкцій проявиться із запізненням, включаючи санкції, введені Євросоюзом і США на початку вересня, які знову обмежили кільком великим російським компаніям доступ до іноземного капіталу.

"Обмеження доступу російських компаній і банків до зовнішнього фінансування, ймовірно... призведе до відкладання або згортання інвестиційних програм", - йдеться в доповіді Світового банку.

"Ми очікуємо, що ця тенденція погіршиться протягом другої половини 2014 року і 2015 року, коли вплив додаткових санкцій проявиться і може призвести до періоду, близькому до стагнації".

Але що ще гірше, попереджає Світовий банк, це висока політична нестабільність у Росії, пов'язана з геополітичним напругою і загальним напрямом економіки, а також з відсутністю структурних реформ. Ці фактори, зазначає банк, залишаються "вирішальними" для прогнозу.

Як повідомлялося, Європейський банк реконструкції та розвитку очікує, що російсько-українська криза призведе обидві країни до рецесії і вплине на економіки інших країн Центральної та Східної Європи. !zn

За матеріалами: Reuters /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >