Воєнний стан не вплинув на роботу банків – НБУ

Поділитися
Воєнний стан не вплинув на роботу банків – НБУ Банки працюють у звичайному режимі © Нацбанк України / Flickr
Банки не зверталися в Нацбанк за підтримкою ліквідності.

Банківська система на сьогоднішній день стабільна, введення воєнного стану в країні не вплинуло на роботу фінустанов. Про це заявила перший заступник глави Національного банку України (НБУ) Катерина Рожкова під час брифінгу.

"Відтоки по банківській системі відсутні. У мене поки що відсутні дані за п'ятниці (30 листопада – ред.), але обсяг строкових депозитів не змінився в цілому по банківській системі, якщо порівнювати стан за тиждень до введення воєнного стану і останні дані, які ми бачили на ранок п'ятниці", - сказала вона.

Рожкова уточнила, що ліквідність банківської системи в даний час коливається між 72-75 млрд грн. Звернення банків за підтримкою ліквідності відсутні.

"Коливання, які ми бачили, це були коливання поточних залишків. Але їм характерні коливання, які абсолютно не пов'язані з панічними настроями", - підкреслила перший заступник глави НБУ.

За її словами, в перші два дні після введення воєнного стану колл-центри банків працювали більш інтенсивно, оскільки надходило дуже багато запитань від населення. Також у перші дні після введення воєнного стану спостерігалася підвищена чутливість населення до ситуації на валютному ринку. Однак на сьогоднішній день ситуація стабілізувалася.

Нагадаємо, що 26 листопада Верховна Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у Донецькій, Луганській, Вінницькій, Харківській, Сумській, Чернігівській, Миколаївській, Запорізькій, Херсонській, Одеській областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря.

Також 26 листопада правління НБУ на чолі з його головою Яковом Смолієм провело позачергову зустріч із керівниками 40 найбільших банків України. Вона була присвячена підготовці банківського сектору до роботи в умовах воєнного стану.

Нацрегулятор не побачив підстав для введення адміністративних заходів на грошово-кредитному та валютному ринках. "Ліквідність банківського сектора становить близько 75 млрд грн, що є достатнім рівнем для належного та безперебійного функціонування системи", - наголошувалося у повідомленні Смолія.

Проте, за даними DT.UA, у керівників найбільших банків країни оптимізму набагато менше, ніж у регулятора банківського сектора. Там сумніваються у тому, що НБУ вистачить ресурсів для того, щоб погасити паніку серед клієнтів, а також для того, щоб подолати можливий валютний дефіцит на внутрішньому ринку.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі