Власники АЗС прогнозують стабільні ціни на бензин до кінця року - Економіка - dt.ua

Власники АЗС прогнозують стабільні ціни на бензин до кінця року

3 листопада, 2011, 10:39 Роздрукувати

Ринок нафтопродуктів України у даний час збалансований і стабільний, і передумов для зростання цін на нафтопродукти на заправках у середньостроковій перспективі немає, вважають учасники ринку та профільні експерти.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

«Підстав для зростання цін на АЗС в листопаді зараз немає. Більше того, закупівельна вартість нафтопродуктів останнім часом має передумови до зниження. Окрім того, запаси палива на хорошому рівні, тому дефіцит нам також не загрожує», - говорить заступник начальника мережі АЗС ПП «Надія» Олена Оранська.

Заступник ПП «Спіка» Ганна Соколова прогнозує, що ціни на АЗС будуть стабільними до кінця року: «До кінця року роздрібні ціни, швидше за все, будуть стабільними, оскільки і маржа, і запаси знаходяться сьогодні на хорошому рівні. Єдине, що може вплинути на ціни - форс-мажорні ситуації, на зразок зупинки НПЗ або штучного створення дефіциту».

Солідарний з колегами і операційний директор ТОВ «Веста Сервіс» Олександр Черната. Разом з тим він не виключає незначного зростання цін у листопаді, пов'язаного з ситуацією на європейських майданчиках. «Ситуація на ринку сьогодні стабільна, що не може не тішити, - зазначає він. - Разом з цим, на початку жовтня ціни на європейському ринку зросли, що може відбитися і на внутрішньому ринку. Втім, якщо в листопаді і відбудеться зростання цін на АЗС, то воно буде незначним - у межах 5-10 копійок».

У свою чергу керівник департаменту маркетингу ПАТ «Концерн «Галнафтогаз» Василь Дмитрів не виключає, що при збереженні поточних тенденцій на зовнішніх ринках ціни на бензини можуть трохи знизитися, проте заявив про наявність передумов для зростання цін ДП. «Сьогодні є певні передумови для подорожчання дизпалива, собівартість якого істотно зросла у жовтні. Котирування агентства Platts на дизпаливо зараз вже вищі, ніж котирування на бензин. На користь підвищення цін на ДП говорить також зменшення його балансу на ринку. У свою чергу, ціни на бензини повинні залишитися на поточному рівні, більше того, при збереженні поточних тенденцій на зовнішніх ринках їхня вартість може трохи знизитися", - пояснив він.

Заступник директора НТЦ «Психея» Геннадій Рябцев пов'язав зростання цін на дизпаливо з початком опалювального сезону в Європі. На його думку, сьогодні немає підстав для яких-небудь змін цін на АЗС, «оскільки вартість нафтопродуктів на європейському ринку досягла значень, які ми спостерігали в серпні, коли і відбувалося останнє коригування роздрібних цін в Україні. А якщо говорити про дизпаливо, то зростання його вартості в Європі обумовлено сезонним фактором - у багатьох країнах газойль використовують для побутових потреб. Підвищення цін на АЗС даної марки можливо хіба що в сегменті стандартів Євро-4 і Євро-5».

Президент Асоціації «Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України» Леонід Косянчук також не виключає можливості зниження цін на нафтопродукти найближчим часом: «На сьогоднішній день ціни на АЗС збалансовані та економічно обґрунтовані, тому не думаю, що в листопаді вони будуть рости. Більше того, якщо поточна ситуація на європейському ринку збережеться, існує можливість зниження роздрібних цін в Україні. Передумов для дефіциту сьогодні теж немає, тому найближчий місяць повинен пройти під знаком стабільності на ринку нафтопродуктів».

За матеріалами: /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >