Висока конкурентоспроможність української продукції стала перешкодою виходу на ринок ЄС – Кутовий

Поділитися
Висока конкурентоспроможність української продукції стала перешкодою виходу на ринок ЄС – Кутовий Міністр розповів, що заважає українському експорту у © svit24.net
Європа ставить максимум бар'єрів, щоб не пустити українську продукцію, заявив міністр агрополітики.

Однією з перешкод виходу української продукції на ринки Євросоюзу є її висока конкурентоспроможність, заявив міністр аграрної політики і продовольства Тарас Кутовий.

"Наша продукція в Європі дуже конкурентоспроможна. Вартість її виробництва низька, і Європа ставить максимум бар'єрів, щоб її туди не пустити. Там, де нам вдається їх посунути – ми це робимо, але є опір", - сказав міністр в ефірі ICTV у понеділок ввечері, 24 жовтня, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

У той же час міністр зазначив, що"Європа, і ті можливості, які нам дала угода про ЗВТ (в рамах Угоди про асоціацію України з ЄС - ред), допомогло нам компенсувати втрату російського ринку".

Також міністр повідомив, що українська молочна продукція вже потроху з'являється в Європі.

"Нехай це почалося з сухого молока, але це справа йде. Є ніші, які не заповнені. Наприклад, мед. На 6 тис. тонн збільшені квоти", - додав Т. Кутовий.

Крім того, за словами міністра, перешкодою є і сертифікація українських продуктів харчування в Європі.

"Тут нам треба працювати, але це теж регуляторний механізм, який Європа використовує для зменшення обсягів продукції, яка може потрапити на її ринки", - сказав він.

Читайте також: Експорт України продовжує скорочується

Як повідомлялося раніше, за оцінками експертів Всесвітнього економічного форуму, проблеми, з якими стикаються українські експортери при виході на ринки ЄС, - це відсутність доступу до торгового фінансування, недостатній рівень технологій виробництва і навичок персоналу, труднощі у визначенні потенційних ринків і покупців, невідповідність продукції міжнародним технічним вимогам і стандартам, а також проблеми доступу до імпортних ресурсів, необхідних для виробництва. Насамперед, експортерам слід підвищити ефективність власного бізнесу. А основними причинами небажання експортувати товари в ЄС залишаються несприятлива економічна ситуація в Україні, відсутність партнерів за кордоном, обтяжливість внутрішніх експортних процедур і відсутність фінансування.

Докладно про це писала Юлія Самаєва у статті "Торгівля з ЄС: за деякими позиціями експорт навіть не починався" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі