Вишеградська четвірка прискорить створення ініційованого Україною Східноєвропейського енергохаба

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Вишеградська четвірка прискорить створення ініційованого Україною Східноєвропейського енергохаба
Співпраця Вишеградської четвірки та України вийшла на новий рівень. Сторони розробляють стратегію спільної протидії сучасним викликам в енергетичній сфері.

Створення нової основи співробітництва насамперед у газовій та електроенергетичній сфері взаємовигідне як для країн Вишеградської четвірки (Угорщина, Польща, Словаччина, Чехія), так і для України.

Про це міністр енергетики та вугільної промисловості Едуард Ставицький повідомив під час міжнародної конференції "Підвищення регіонального енергетичного співробітництва: інтеграція енергетичного ринку країн Вишеградської четвірки та України", присвяченого співпраці в енергосфері між країнами Вишеградської четвірки (Угорщина, Польща, Словаччина і Чехія) і України, передає кореспондент ZN.UA.

"Ініціатива України щодо створення Східноєвропейського енергетичного (газового) хаба з активним використанням послуг підземного зберігання газу є важливим чинником інтеграції України в європейський енергетичний простір, - впевнений Ставицький. - Співпраця з Вишеградською четвіркою посилить як інтеграцію України в єдиний європейський енергоринок України, так і регіональне співробітництво".

За словами Ставицького, узгоджені деталі майбутньої угоди про співробітництво у газотранспортній галузі, що "якщо буде на те воля, незабаром підпишуть прем'єр-міністри Угорщини та Хорватії". Мова йде про документ, погоджений ще 29 жовтня 2013 року, підписання якого було відкладено. Якщо документ буде підписано, він відкриє шлях для практичного створення енергетичного коридору "Північ-Південь" з використанням хорватського LNG-терміналу і ГТС Угорщини та України. Така диверсифікація газопостачання через існуючі і регіональні інтерконектори, зокрема на територіях Вишеградської четвірки відкриває нові можливості для енергоспівпраці і буде сприяти стабільності та безперервності енергопостачань в центральноєвропейському регіоні та ЄС, зазначив міністр.

Представник Міністерства національного розвитку Угорщини Балінт Мартон Шипок зазначив, що минулого року співпраця Вишеградської четвірки та України (формат "В4+Україна") перейшла на новий рівень: "З головуванням Польщі ми почали роботу, щоб перенести фокус на те, щоб внутрішня європейська ініціатива охопила значно більш широкий рівень. Тепер, коли в четвірці головує Угорщина, ми розгортаємо співпрацю у трьох основних напрямках - безпека, прозорість і конкурентність ринків газу та електроенергії, відповідність нормам і вимогам ЄС, інтеграція України в енергоринок країн В4 і надалі в об'єднаний Енергоринок Європейського союзу".

"Розробляємо стратегію спільної протидії сучасним викликам в енергетичній сфері. Ми повинні розробити спільну позицію щодо заяв та угод з Євросоюзом. Таку роботу ми проводимо спільно на кожному засіданні енергогруп" - розповів Шипок.

Державний міністр Міністерства національного розвитку Угорщини Павло Ковач у свою чергу заявив, що енергетична безпека залишається одним із найважливіших викликів у той час, як енергія все ще є ключем до економічного розвитку та політичної стабільності.

"У сучасній світовій економіці постачання доступної енергії є життєво важливим елементом конкурентоспроможності. І роль України в такому контексті значуща, - зазначив Ковач. - Адже енергошляхи до ЄС пролягають через країни Вишеградської четвірки та України". !zn

Читайте також:

Євросоюз вивчає можливість зберігання газу в українських ПСГ

Приєднання вітчизняної ГТС до системи газопроводів Європи вигідне для України

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі