Вища арифметика цін на нафту - Економіка - dt.ua

Вища арифметика цін на нафту

22 вересня, 2000, 00:00 Роздрукувати Випуск №37, 22 вересня-29 вересня

Високі ціни на нафту серйозно загрожують подальшому добробуту світової економіки й можуть призвести наступного року до уповільнення темпів економічного зростання в масштабах усієї планети на три чверті відсотка...

Високі ціни на нафту серйозно загрожують подальшому добробуту світової економіки й можуть призвести наступного року до уповільнення темпів економічного зростання в масштабах усієї планети на три чверті відсотка. Такий висновок експертів Всесвітнього банку оприлюднив минулого тижня його президент Джеймс Вульфенсон. «10-доларові стрибки цін на нафту досить відчутні й можуть спричинити уповільнення темпів економічного зростання в світовому масштабі на піввідсотка, — повідомив пан Вульфенсон у своєму інтерв’ю газеті International Herald Tribune. — При цьому темпи економічного зростання країн, що розвиваються, загальмуються не менше як на три чверті відсотка».

Президент ВБ стверджує, що підняття цін на нафту до 30—35 доларів за барель уже позначилося негативно на світовій економіці, й потрібно докласти всіх зусиль, щоб домогтися більш прийнятних цін на «чорне золото». Водночас необхідно розробити надійні механізми раціонального використання цього природного ресурсу, не допускаючи його невиправданого розтринькування. Утім, на думку більшості експертів, користь від таких закликів не більша, ніж від шаманських заклинань. Хоча придумати щось дійовіше нині навряд чи можливо. Лео Дроллас, головний економіст британського Центру глобальних досліджень з енергетики, може порадити хіба що звернутися до сучаснішої релігії: «Почуття сум’яття й непевності нині викликане тим, що лише дехто чекав такого різкого й такого навального стрибка цін на нафту. Я гадаю, єдине, що можна зробити в такій ситуації, — це молитися, аби зима була якомога теплішою».

Інші експерти з не меншим оптимізмом обіцяють, що ціни на нафту поводитимуться абсолютно непередбачено ще, як мінімум, півтора-два роки. «Єдиний спосіб установити стабільний баланс — пройти через стрибки цін, достатньо великі для того, щоб привести попит у відповідність до пропозиції, — впевнений Стівен Стронгін, керівник відділу нафтової аналітики Goldman Sachs. — Нам доведеться бути свідками збереження нинішньої ситуації доти, доки або істотно збільшиться видобуток нафти за рахунок нових родовищ, або впаде попит через глобальну рецесію».

Євген СТАШЕВСЬКИЙ за матеріалами International Herald Tribune
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №31, 24 серпня-30 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво