Виплати виробникам молока за новим дотаційним механізмом зменшаться більше ніж удвічі - Економіка - dt.ua

Виплати виробникам молока за новим дотаційним механізмом зменшаться більше ніж удвічі

28 січня, 2011, 16:38 Роздрукувати

Згідно з новим дотаційним механізмом українські виробники молока отримуватимуть дотації у розмірі від 800 до 1600 грн на корову щороку, тоді як торік високопродуктивні агроформування одержували до 3 тис. грн.

Українське дійне стадо загалом налічує 2 млн 757 тис. корів. У 2009 році молокопереробні підприємства виробили продукції на 16 млрд грн (у відпускних заводських цінах) — без урахування ПДВ, який становитиме 3,2 млрд грн. Поділивши їх на загальне поголів’я, вийде, що на одну голову на рік припадає 1160 грн. Тобто щомісяця власник голови отримає 100 грн.

Експерти зазначають, що відтепер молокопереробні підприємства свій податок на додану вартість перераховуватимуть до спеціального фонду державного бюджету, звідки чиновники перерозподілятимуть кошти уже кожному власникові худобини (корови, бичка, нетелі) - раз на рік.

На думку експертів, новий механізм виплати дотацій був би прийнятним, якби селяни одержували ті ж суми, що й досі – тобто, за варіанта «напряму від молокозаводів». Однак Податковий кодекс передбачає, що 70% податку на додану вартість виплачуватимуть як дотацію на голову корови, а 30% спрямовуватимуть на фінансування тваринницьких комплексів. Отже, від 2,5 млрд грн, які раніше розподілялися суто між виробниками молока, тепер третину спрямують на будівництво ферм.

Детальніше читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» у статті Володимира Чопенка «Молочні ріки з відкотними берегами».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >