Вільна економічна зона Криму не зможе функціонувати в умовах окупації, - експерт - Економіка - dt.ua

"Вільна економічна зона Криму" не зможе функціонувати в умовах окупації, - експерт

21 червня, 2014, 15:12 Роздрукувати

Влада повинна дати відповідь на основні питання державної політики України стосовно економічної діяльності на окупованій території Кримського півострова.

Законопроект про особливості економічної діяльності на тимчасово окупованій території Криму, схвалений Верховною Радою у першому читанні, неможливо реалізувати в умовах окупації.

Таку думку в коментарі ZN.UA висловив заслужений економіст АРК, автор програм розвитку Криму і Севастополя Андрій Клименко.

Економіст зазначив, що у другій частині законопроекту, де йдеться про практичні речі, наприклад, про евакуацію бізнесу або вивезенні товарів з території Криму - безумовно, є що обговорювати.

"Однак, все це (вже не знаю - спеціально або ненавмисно) талановито заплутується і позбавляється сенсу "грою розуму", названої авторами "вільною економічною зоною Криму", - підкреслив Клименко.

Експерт нагадав, що законопроект оголошує на десять років весь Кримський півострів, включаючи Севастополь, вільної економічної зони (ВЕЗ). При цьому пропонується:

а) створення на всій території Криму, крім ділянок, зайнятих іноземними військовими базами (скільки їх і де вони знаходяться - не зазначено), комбінованою СЕЗ всіх відомих у світовій економічній літературі типів одночасно, за винятком фінансового офшору;

б) передача всіх функцій уряду і парламенту АР Крим, адміністрації Севастополя з його міськрадою (?), а також доходів і витрат (?) всіх бюджетів якоїсь керуючої компанії;

в) скасування всіх податків, крім прибуткового податку з громадян та відрахувань в соціальні фонди.

"Поки ж окупований Крим, ця керуюча компанія, судячи з тексту проекту, практично буде займатися переважно вивезенням з Криму невикористаних акцизних марок на сигарети і алкоголь. Сліди інших її, підкреслю, практично можливих функцій у цей період проглядаються слабо, а використання акцизних марок, навпаки, ким і чому прописано ретельно. (Хоча як їх вивозити - законопроект мовчить)", - сказав Клименко.

За його словами, замість цього в законопроекті повинні бути дані відповіді на основні питання державної політики України стосовно економічної діяльності на окупованій території Кримського півострова. А питання такі:

а) Україна належить до співпраці вітчизняного та іноземного бізнесу з окупантами на території Криму (у вигляді сплати податків), у яких випадках вона це допускає, а в яких - вводить санкції;

б) які види підприємницької діяльності на окупованій території України вважає допустимими для своїх громадян (наприклад, в критичних сферах життєдіяльності населення Криму), а які неприйнятними і потрапляють під санкції;

в) які санкції застосовуються у відношенні іноземних компаній, що реалізують свої проекти на півострові;

г) як координується робота по позовів і судових процесів щодо захопленого окупантами майна і т.д. і т.п.

"У ньому також повинні бути прописані економічні стимули для тих українських (і в тому числі кримських) підприємців, які вже зараз виводять свій бізнес з території Криму в інші регіони України. Бо державі потрібні їх підприємницький талант, знання та досвід. Повірте: для багатьох середніх і дрібних кримських підприємців небажання платити окупантам податки - один з головних мотивів, виштовхнули їх з обжитого й облаштованого місця", - зазначив економіст.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Валентини Самар "Фейкрайтери і "гризуни". !zn

Читайте також:

Кримчани, не виплачують кредити Україні, не отримають їх від Росії

"Укртелеком" Ахметова реєструє торгові марки в РФ для захисту свого бізнесу у Криму

ЄС має намір заборонити імпорт товарів з окупованого Криму

ООН розглядає Крим, виходячи з резолюції щодо територіальної цілісності України

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №2, 19 січня-25 січня Архів номерів | Зміст номеру < >