Вихід з ЄС найменше потрібно банкам Великобританії – FT

Поділитися
Вихід з ЄС найменше потрібно банкам Великобританії – FT Лондонський "Сіті" втратить свою важливу роль у фінансовому світі без членства в ЄС. Ілюстрація © Trending central
Вони можуть втратити близько 20% своєї вартості.

Аж до сьогодні багато хто намагався пояснити вільне падіння вартості бондів і акцій багатьох банків у Європі, пов'язуючи це з невизначеністю на ринках Азії чи з надзвичайно низькими процентними ставками.

Однак тепер можливість виходу Великобританії з ЄС, здається, став головною причиною. Після саміту минулого тижня, прихильники і противники відмови Лондона від участі в європейському об'єднанні почали явну боротьбу.

Вчора, у понеділок, гучна кампанія проти ЄС деяких політиків у Лондоні обвалила фунт стерлінгів. І, здавалося б, фондовим ринкам це повинно було сподобатися, оскільки дешевша національна валюта може пожвавити експорт. Однак не варто дурити себе.

Про це на сторінках Financial Times пише оглядач Патрік Дженкінс. Двомісячне скорочення вартості цінних паперів банків, підсилене проблемами на світових біржах, буде продовжуватися. Експерти незалежної дослідницької компанії Autonomous вважають, що вихід Великобританії з ЄС вдарить по вартості британських банків і зробить їх дешевшими на 20%. Також це підвищить вартість британських бондів, що, у свою чергу, означатиме сповільнення економічного зростання Об'єднаного королівства.

Також від виходу з ЄС постраждає лондонський "Сіті", оскільки зараз іноземні банки користуються його послугами в якості трампліну для загальноєвропейських операцій. Але без членства в об'єднанні головний британський діловий центр втратить цю роль. Іноземні банки, які працюють через "Сіті", вже зараз розглядають переміщення операцій у Франкфурт чи Дублін. Зважаючи на це, дуже дивно, що мер Лондона Борис Джонсон підтримує вихід з ЄС, хоча ще минулої осені він говорив, що королівству "краще лишиться у реформованій Європі". В цей же час, "Сіті" зайняв тверду про європейську позицію, а мер Лондона зазвичай дослухається до бажань фінансового серця столиці.

"Членство у реформованому ЄС і збереження доступу до спільного ринку життєво важливе. І це бажаний результат для більшості наших членів", - заявили у лобістській групі TheCityUK.

Раніше Лондон визначився з датою референдуму – він відбудеться 23 червня. Лондон і Брюссель досягли угоди, яка повинна запобігти виходу Великобританії зі складу ЄС. Президент Ради ЄС Дональд Туск і британський прем'єр Девід Кемерон відзначили, що ці домовленості відповідають інтересам усіх сторін. Вони, зокрема, містять додаткові точкові винятки, незважаючи на те, що Великобританія й зараз має "особливий статус" в ЄС.

Детальніше про інтереси Лондона, Брюсселя та Вашингтона в ситуації, настроях британського суспільства і переговорах про умови збереження Великобританією членства в ЄС читайте на ZN.UAстатті Чи залишить Британія Євросоюз?.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі