Відтік робочої сили з України загрожує економічному зростанню - Bloomberg

Поділитися
Відтік робочої сили з України загрожує економічному зростанню - Bloomberg Відтік робочих рук скорочує конкурентність українських компаній. © Польське радіо
Заробітчани все більше перераховують грошей з-за кордону, але експерти кажуть, що це поганий знак.

Відтік мільйонів працівників з України у спраглі до робочих рук країни Східної Європи, зрештою, несе не лише один негатив.

Явище дійсно створює дефіцит персоналу і створює перешкоди для економічного зростання. Але в Нацбанку підрахували, що заробітчани присилають додому більше грошей, ніж вважалося раніше, пише Bloomberg.

Переглянувши методологію, Нацбанк дійшов висновку, що минулого року українці на заробітках прислали в Україну 9,3 мільярди доларів, тобто на 2 мільярди більше, ніж вважалося раніше.

"Приватні перекази - це важливе джерело іноземної валюти для України. Вони значно вищі, ніж прямі іноземні інвестиції", - повідомили в Нацбанку.

Однак, в той час, як працівники продовжують їхати за вищими зарплатами в такі країни як Польща і Словаччина, аналітики нагадують про негативний бік масової імміграції. Голова відділу досліджень в українському підрозділі російського "Альфа Банку" Олексій Блінов сказав, що зростання частки приватних переказів у економіці свідчить про те, що країна стає біднішою. А інвестиційний банк Dragon Capital застерігає про загрози для майбутнього зростання.

"Відтік працівників становить виклик для української економіки. Скорочення робочої сили змушує місцеві компанії піднімати зарплати, що зменшує їх конкурентність", - сказала економіст Dragon Capital Олена Білан.

Раніше видання Bloomberg писало, що привабливі польські заробітки лишають Україну без робочих рук. Дані Міжнародної організації міграції говорять, що 12% українців знайшли роботу за кордоном або планують це зробити. Довгострокова картинка теж тривожна: ООН ввжає, що населення України скоротиться до 36,4 мільйонів до 2050 року.

Детальніше про міграційні настрої громадян України читайте у матеріалі Юлії Мостової та Сергія Рахманіна "Кровотеча" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі