Відкриття ринку землі можливе через 2 роки після прийняття закону про обіг земель – Мартинюк

Поділитися
Відкриття ринку землі можливе через 2 роки після прийняття закону про обіг земель – Мартинюк © Forbes Украина
Більшість власників землі зацікавлені у збереженні мораторію – в. о. міністра.

Відкрити ринок землі буде можливо тільки через два роки після прийняття закону про обіг земель. Про це заявив в. о. міністра аграрної політики Максим Мартинюк на зустрічі з журналістами.

"Я впевнений, що повинно пройти мінімум два роки з моменту публікації закону (про обіг землі – ред.) до його вступу в силу. За цей час весь агробізнес повинен ознайомитися з правилами, акумулювати ресурси тим, хто хоче направити їх на викуп землі – словом, підготуватися до запуску ринку. Постійним продовженням мораторію ми відтягуємо час запуску ринку, оскільки з моменту прийняття закону про обіг земель потрібно чекати ще два-три роки", - розповів Мартинюк.

"Ринок землі можна просто ввести завтра, тому що великі масиви землі в оренді, потрібно забезпечити права орендарів. При помилкових рішеннях ми поставимо під ризик потенціал виробництва аграрної продукції в цілому, оскільки якщо ці земельні банки будуть розпорошуватися, то буде падіння валового виробництва", - пояснив в.о. міністра агрополітики.

За його словами, міністерство вважає, що потрібно прибрати пункт про мораторій з перехідних положень Земельного кодексу і прийняти закон про обіг сільськогосподарських земель, виставивши умови і обмеження, які будуть діяти на цьому ринку, і визначити час, коли він почне діяти.

"Інше питання – я не бачу зараз політичних можливостей для прийняття рішень... Більшість власників землі хотіли б розпоряджатися нею, але в той же час, хотіли б зберегти мораторій, очевидно, через страх втратити свою власність. Тут потрібно задуматися над підвищенням довіри до інституцій", - зазначив Мартинюк.

Нагадаємо, що Верховна Рада 7 грудня 2017 року прийняла в цілому законопроект №7350, який подовжує мораторій на продаж земель сільгосппризначення до 1 січня 2019 року. Група з 55 народних депутатів у лютому 2017 року звернулася до Конституційного суду щодо питання скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення.

У лютому 2018 року Конституційний суд України відмовив у відкритті конституційного провадження про скасування мораторію.

ЄСПЛ наприкінці травня ухвалив рішення про те, що постійне продовження в Україні мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення порушує права людини.

Про необхідність термінового реформування аграрного сектору читайте у статті Зої Борисенко "Мораторій на продаж землі: тимчасово-постійне топтання в тупиках недорозвитку" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі