Зростання буде залежати від сценарію реформи і додаткових стратегій - Економіка - dt.ua

Відкриття ринку землі може прискорити зростання ВВП на 1,5% в рік – СБ

19 листопада, 2019, 17:00 Роздрукувати

Багато чого буде залежати від сценарію реформи і додаткових стратегій.

© Андрій Товстиженко, DT.UA

Відкриття ринку землі України дозволить прискорити зростання економіки країни на 0,5-1,5% ВВП на рік на найближчі п'ять років. Про це повідомив провідний економіст Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Фарук Кхан в ході прес-конференції в Києві.

"Створення прозорого і ефективного ринку землі сприяло б економічному зростанню до 0,5-1,5% ВВП в найближчі п'ять років, в залежності від сценарію реформи і додаткових стратегій. Основним каналом впливу на процес зростання стало б розширення кількості виробників товарів з більшою доданою вартістю і вихід їх з ринків з меншою доданою вартістю в міру зростання цін на землю", - зазначив він.

При цьому він вважає, що Україні слід створювати механізми захисту для прозорості ринку та недопущення його монополізації, забезпечувати доступ до фінансування малих фермерських господарств, а також створювати системи моніторингу за ходом реформи ринку землі, щоб уникнути злочинних дій.

Експерти СБ підтримують рішення уряду змінити напрям бюджетних дотацій в агропромисловому комплексі - з великих виробників на малих фермерів. Держсубсидії для фермерів повинні бути вузькоспрямованими і розробленими так, щоб стимулювати підвищення продуктивності праці, розширення продукції з більшою доданою вартістю і застосування нових технологій. При цьому міжнародний досвід показує, що державна підтримка повинна бути спрямована на фермерські господарства площею до 500 га, які найбільш обмежені в можливості кредитування.

Читайте також: Обсяг державного та гарантованого державою боргу щодо ВВП ще не досяг безпечного рівня — експерт

Нагадаємо, що Світовий банк поліпшив прогноз зростання ВВП України в 2019 році з 3,4% до 3,6%. При цьому СБ зберіг прогнози зростання економіки в 2020 році на 3,7% ВВП, в 2021-му - на 4,2%.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >