Мораторій на вивіз круглого лісу - Віце-прем'єр з євроінтеграції вважає можливим компроміс щодо мораторію на вивіз круглого лісу - Економіка - dt.ua

Віце-прем'єр з євроінтеграції вважає можливим компроміс щодо мораторію на вивіз круглого лісу

16 квітня, 2016, 10:40 Роздрукувати

Климпуш-Цинцадзе говорить про можливість досягнення компромісу в парламенті з питання про заборону експорту необробленої деревини з України.

Вивіз круглого лісу є одним з питань, від яких залежить надання подальшої макрофінансової допомоги Україні

Віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що можливо стимулювати українські переробні підприємства, відкрити нові робочих місць якимось іншим шляхом крім заборони на експорт круглого лісу.

Як нагадує віце-прем'єр з євроінтеграції, вивезення круглого лісу є одним з питань, від яких залежить надання подальшої макрофінансової допомоги Україні. "І я думаю, що ми будемо шукати якісь компроміси в парламенті, пояснюючи і аргументуючи", - заявила Климпуш-Цинцадзе в інтерв'ю "Дзеркалу тижня. Україна".

Вона нагадала, що відповідний законопроект вже зареєстрований у Верховній Раді. При цьому вона підкреслила, що протягом останніх кількох місяців було складно шукати будь-які можливості і компроміси для того, щоб виконати свої зобов'язання перед Європейським Союзом у питанні, який раніше знайшов у парламенті велику підтримку.

"Я ще не встигла зануритися в дане питання досить глибоко, це потребуватиме від мене додаткового вивчення, але вважаю, що можливо стимулювати наші переробні підприємства, відкрити нові робочі місця якимось іншим шляхом, використовувати якийсь інший інструмент крім заборони, наприклад на гарантовані держзакупівлі, з допомогою яких можна стимулювати розвиток. Але це не завдання для одного віце-прем'єра, це має бути завдання для командної роботи і бажання вийти на результат, який влаштує і нас, і європейців", - підкреслила вона.

Українська деревообробка опинилася на перехресті власних інтересів і євроінтеграцією України. Так, ЄС виступає проти закону України, яким запроваджено мораторій на експорт круглого лісу, оскільки він порушує угоду про асоціацію з ЄС. Як раніше повідомлялося, Кабінет міністрів запропонував Верховній Раді скасувати заборону на експорт необробленої деревини і врегулювати цей ринок шляхом введення її продажу через аукціони. Відповідний урядовий законопроект №4286 зареєстрований в Раді 22 березня.

Нагадаємо, згідно із законом, вводився мораторій строком на 10 років. Діяти він починав для деревних порід, крім сосни, - вже з 1 листопада 2015 року; для деревних порід сосни - з 1 січня 2017 року.

Закон був прийнятий Радою 9 квітня, але президент Петро Порошенко підписав законлишь через три місяці, 8 липня.

Як писало DT.UA у статті "Дрова замовляли?", нині у лісах Карпат і Полісся відбувається самовільна, безперервна, незаконна вирубка лісів, яка завдає значних економічних збитків нашій державі, паралельно підриваючи екологічну безпеку, що призводить до непередбачуваних наслідків.

Повне інтерв'ю Тетяни Силіної з Іванною Климпуш-Цинцадзе: "У нас залишилося небагато шансів для того, щоб прорватися - як країні в цілому" читайте в свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >