Виборці повинні оцінювати нардепа за прозорою та обґрунтованою програмою — експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Виборці повинні оцінювати нардепа за прозорою та обґрунтованою програмою — експерт
Слід пов'язувати вартість залучених з держбюджету коштів з внеском у збільшення валового регіонального продукту (ВРП) в розрахунку на душу населення та зростання надходжень ПДФО.

Одними з важливих ліків від "гречкосійства" може стати підвищення рівня політичної культури виборців, їх більш критичне та вимогливе ставлення до передвиборних обіцянок. Виборці мають навчитися оцінювати нардепа-мажоритарника не на основі реалізованих "гречкосійських" проектів, а за прозорою та обґрунтованою програмою та питаннями його реального "порядку денного". А саме: за сформованими пріоритетами з проблем, які мають фінансову та нефінансову природу, потребуючи або переважно ні коштів.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Іван Сікора, засновник платформи Сікора HUB - Центр громадського представництва. На жаль, за його словами, для передвиборних програм кандидатів по мажоритарних округах характерним є використання загальних фраз, які у рідкісних випадках містять зазначення конкретних проблем округу. Для проблем "порядку денного" депутата-мажоритарника, які потребують грошей із держбюджету (передусім коштів "депутатської" субвенції), можна застосовувати як соціально-економічні критерії оцінки їх впливу, так і неекономічні.

"Варто пов'язувати вартість залучених із держбюджету грошей із внеском у збільшення валового регіонального продукту (ВРП) у розрахунку на душу населення та зростання надходжень ПДФО, а отже, у підвищення офіційних зарплат і створення нових робочих місць, - зазначає експерт. - Серед інших критеріїв слід зазначити збільшення надходжень:

- єдиного податку (а отже, зростання кількості ФОПів та їх оборотів);

- від акцизу шляхом активізації економічної діяльності і споживання та зменшення тіньового обігу підакцизних товарів;

- від земельного податку та оподаткування нерухомості завдяки покращенню економічної ситуації та привабливості території, а відповідно, зростанню вартості землі та нерухомості;

- від пайових внесків забудовників, що звично пов'язано із активізацією економічної діяльності, тощо"

Серед неекономічних критеріїв оцінки нардепа і пролобійованих ним рішень, на думку автора, слід брати до увагипрогрес у вирішенні конкретної суспільно важливої проблеми, підвищення комфортності та безпеки проживання або ж підвищення якості публічних послуг чита безпеки громадян тощо.

Детальніше про те, як зробити діяльність депутата більш прозорою, читайте в статті Івана Сікори "Врятувати рядового мажоритарника від "гречкосійства"-2" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі