Верховний суд визначив, що повертати борги потрібно в тій валюті, в якій брали їх

Поділитися
Верховний суд визначив, що повертати борги потрібно в тій валюті, в якій брали їх Борг повертають у тій же валюті, в якій брали © Фокус
Велика палата Верховного суду України зобов'язала українців повертати борги в тій валюті, яка визначена договором позики.

Більшість конфліктів між людьми, які входять у фінансові відносини мыж собою, простіше кажучи, беруть або дають позику, виникають при поверненні боргу, який досить часто повертають не в тій валюті, в якій брали, а в еквіваленті. Крім того, ці ж питання здалися спірними судовим інстанціям України. Верховний суд України поставив крапку в цьому питанні.

Велика палата Верховного суду України зобов'язала українців повертати борги в тій валюті, яка визначена договором позики.

ВС дійшов висновку, що якщо позичальник позичив суму в іноземній валюті, то він зобов'язаний, якщо інше не передбачено законом або договором, повернути позикодавцеві таку ж суму в іноземній валюті, передає Корреспондент.net

"Як укладення, так і виконання договірних зобов'язань в іноземній валюті не суперечить чинному законодавству", - наголошується в повідомленні.

При этом заемщик обязан вернуть деньги в сроки, в размере и именно в той валюте, которая определена договором займа, а не во всех случаях и безусловно в национальной валюте Украины.

"У разі зазначення у судовому рішенні стягнення коштів в іноземній валюті з визначенням еквіваленту такої суми в гривні стягувачу має бути перерахована зазначена в резолютивній частині судового рішення сума в іноземній валюті, а не її еквівалент у гривні", - уточнюють у ВС.

Таким чином, Велика палата Верховного суду відступила від правових висновків Верховного суду України та Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду про можливість стягнення грошових коштів в іноземній валюті.

Раніше в постанові від 2 липня 2014 року по справі №6-79цс14 Верховний суд зазначив, що незалежно від валюти боргу валютою платежу, тобто засобом погашення грошового зобов'язання і фактичного його виконання, є національна валюта України - гривня.

А в постанові Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду від 25 липня 2018 року по справі №308/3824/16-ц говориться, що незалежно від визначеної сторонами валюти боргу у зобов'язанні валютою платежу є виключно гривня, за умови відсутності у сторін відповідної ліцензії Національного банку України.

Нагадаємо, Верховний суд України визнав правомірним відмову Центральної виборчої комісії в реєстрації кандидатом у президенти лідера "Комуністичної партії".

Як відомо, в Україні з 31 грудня 2018 року стартувала президентська виборча кампанія. Другий тур виборів призначено на 21 квітня. В нього вийшли Володимир Зеленський і Петро Порошенко.

Детальніше про проблеми виборчого процесу і захисту від зовнішнього впливу читайте у статті Олександра Данченко "Вибір на виборах" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі