Велика кількість кандидатів у президенти створила "дірку" у виборчому бюджеті ЦВК

Поділитися
Велика кількість кандидатів у президенти створила "дірку" у виборчому бюджеті ЦВК У ЦВК розраховували на майже вдвічі меншу кількість кандидатів
Лише на публікацію передвиборчих програм і декларацій кандидатів у "Голосі України" та "Урядовому кур'єрі" ЦВК витратила майже втричі більше запланованих коштів.

Велика кількість кандидатів у президенти створила у виборчому бюджеті Центрвиборчкому "дірку" на суму майже 450 мільйонів гривень, передає "Укрінформ". Бюджетний запит у Центральній виборчій комісії робили із розрахунку 25 кандидатів, але бажаючих стати президентом України було 44 особи. Щоправда, дехто зняв свою кандидатури із президентської гонки.

"Рекордна кількість кандидатів у президенти створила "дірку" у виборчому бюджеті ЦВК приблизно у 447 млн гривень", - розповів заступник голови ЦВК Євгеній Радченко.

За його словами, бюджетний запит на президентські вибори Центрвиборчком робив ще минулого року і з розрахунку 25 кандидатів. Однак, фактична кількість кандидатів у виборчому бюлетені – 39 осіб. До того, як деякі кандидати зняли свої кандидатури, бажаючих стати президентом було 44 особи.

Радченко додав, що це тягне за собою і розмір бюлетеня, і фінансування виборчих комісій, і оплату праці, публікацію програм у ЗМІ - тобто всі витрати, що необхідні для проведення виборів.

"Тільки на публікацію передвиборчих програм і декларацій кандидатів у "Голосі України" та "Урядовому кур'єрі" витратили 3 млн 867 тис. 700 гривень, а було передбачено 1 млн 379 тис. 40 гривень. Як бачите, перевитрата майже втричі", - зазначив заступник голови ЦВК.

Водночас він заявив, що наразі цю "дірку" вдається перекривати, у тому числі й за рахунок економії.

Все, що потрібно знати про вибори в Україні в спецтемі ZN.UA Вибори-2019:

Вибори президента України відбудуться вже зовсім скоро, до 31 березня залишається трохи менше тижня. Свої кандидатури для участі у виборах висунули 39 кандидатів.

У статті для DT.UA правозахисниця Тетяна Дурнєва пише про те, що у разі другого туру виборів (21 квітня) часу на процедуру зміни місця голосування залишиться критично мало. І якщо дату кінцевого терміну прийому заяв можна назвати вже зараз (до 15 квітня), то дата початку прийому заяв поки невідома, адже спочатку повинні бути встановлені результати першого туру. Детальніше читайте в матеріалі "Невидимі виборці" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі