Пенсії - Величезні дотації Пенсійного фонду загрожують банкрутством системи публічних фінансів - думка - Економіка - dt.ua

Величезні дотації Пенсійного фонду загрожують банкрутством системи публічних фінансів - думка

18 квітня, 2015, 15:05 Роздрукувати

Постійне латання дір ПФ об'єктивно загострює необхідність реформування пенсійної системи, але, схоже, це не є пріоритетом для політичної еліти.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

За останні 15 років витрати держави на пенсійне забезпечення громадян збільшилися вдвічі по відношенню до ВВП, пише в статті DT.UA Юрій Ганущак.

"Оскільки обсяг внесків почав падати, державний бюджет різко збільшив дотування Пенсійного фонду. До рівня, який загрожує вже банкрутством не тільки самого соціального фонду, а в цілому системи публічних фінансів", - відзначає Ганущак.

Якщо в 2000 році частка ВВП, що cпрямовувалася на пенсійне забезпечення, становила 8%, то зараз - 16%, звертає він увагу.

"І це при однаковій ставці відрахувань у Пенсійний фонд. З урахуванням суто фіскального навантаження обсяг ресурсів, вилучених з національного продукту для суспільних потреб, перевищує 45%, що, можливо, і добре для стабільних суспільств з сильною і національно орієнтованою економікою, але неприйнятне для України, яка страждає від відтоку інвестицій", - відзначає фахівець.

"Постійне збільшення дотацій Пенсійного фонду об'єктивно загострює необхідність реформування пенсійної системи, але, схоже, це не є пріоритетом для політичної еліти - жалкує він. - У списку реформ, запланованих адміністрацією президента, її немає. Уряд також сором'язливо замовчує наявність проблеми".

Більше читайте у статті Юрія Ганущака "Пенсійне банкрутство держави: чи є вихід?" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №47, 7 грудня-13 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >