Вашингтон жорстко відреагував на останні кроки української влади в атомній енергетиці

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Вашингтон жорстко відреагував на останні кроки української влади в атомній енергетиці
Останні дії української влади в атомній енергетиці можуть серйозно підірвати довіру у двосторонніх відносинах України і Сполучених Штатів, вважають у Вашингтоні.

Таємне продовження Києвом контракту на постачання ядерного палива з РФ і плани будівництва заводу з виготовлення ядерного палива в Україні за російською технологією (у тому числі, і в китайському виконанні) поставили під загрозу 20-річну співпрацю з США щодо диверсифікації поставок ядерного палива на українські АЕС і ускладнили відносини зі стратегічним партнером. За даними DT.UA, протягом останніх кількох тижнів по різних каналах і на різних рівнях офіційному Києву, в т. ч. і на Банкову, Вашингтон передав чіткий і жорсткий сигнал невдоволення, причому вже не обмежується лише дипломатичної "стурбованістю".

"Навіть не читаючи дипломатичних депеш і не буваючи у високих кабінетах на зустрічах із заокеанськими партнерами, вдумливий читач цілком може припустити, що озвучила американська сторона приблизно таке: ви в себе в Україні, звісно, вільні робити що завгодно - і документи підписувати різні, і заводи з виробництва ядерного палива з китайцями чи приватними "лавочками" створювати, але якщо ви приймете саме такі рішення, то в наших із вами відносинах довіру буде серйозно підірвано. У перекладі загальнодоступною це означає обіцянку значно охолодити й знизити рівень відносин між офіційними Вашингтоном і Києвом, з усіма наслідками, які звідси випливають", - пише оглядач відділу міжнародної політики Тетяна Силіна в своїй статті для DT.UA.

Минулого тижня на засіданні у Вашингтоні Української бізнес-ради представники Держдепу та Міністерства енергетики США вже публічно говорили про перепони, зведені в Україні перед американською компанією Westinghouse після витрачених нею двадцяти років зусиль та чималих інвестицій у диверсифікацію постачання ядерного палива для українських АЕС.

"В американських умах нині напевно відбувається когнітивний дисонанс: як це Київ, не втомлюючись повторювати, що ворог біля воріт, і закликаючи західних партнерів збільшити допомогу Україні в боротьбі з цим ворогом та посилити санкції проти агресора, зі свого боку приймає рішення про фінансування тривалої залежності від агресора в стратегічній галузі і відкидає запропоновану його основним союзником у боротьбі з агресором підтримку в цій сфері?" - підсумовує автор.

Детальніше про угоди з російським "ТВЕЛом" і американською Westinghouse і про можливі наслідки для України читайте у статті Тетяни Силіної "Напіврозпад націнтересу" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі