Вартість подачі води для Армянська і Бердянська відрізняється в 12 разів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Getty Images
Вартість подачі води (де 50% - вартість електроенергії) для різних міст України відрізняється в 2-3-4 рази, а для Армянська та Бердянська - в 12 разів. У Луганську і Жовтих Водах вартість кубометра стоків становить близько 5 грн, у Харкові та Вінниці - всього 1 грн, а в Сімферополі, Маріуполі та Алчевську - взагалі менше гривні.

Такі дані з постанов НКРЕ № 34-73 від 20 січня і № 91-98 від 27 січня ц.р. за тарифами на водопостачання і водовідведення для водоканалів країни наводить у своїй статті для ZN.UA директор «Інституту міста» Олександр Сергієнко.

«Зазначу, що до кожної постановою НКРЕ додається додаток до калькуляції, але опублікуванню він, як запевняють в Нацкомісії, не підлягає. Хоча, між іншим, серед кроків Програми реформ передбачений і такий: «Обов'язкове надання компаніями, які працюють у сфері ЖКГ, фінансової звітності ...» Чому ж НКРЕ не почала з цього? Адже це так просто і не вимагає ніяких витрат з бюджету? Очевидно, тому що Нацкомісія, всупереч настановам програми, є залежним органом, у даному випадку - від комунальників», - пише автор.
Не менш цікаві, за його словами, і пов'язані з ціною водопостачання та водовідведення норми споживання води на одну людину, які виявляються абсолютно різними в різних областях України. Так, якщо вірити цим даним Мінрегіонбуду, то в Києві і Тернополі миються в два рази рідше, ніж у Запоріжжі та Львові. А запорожці витрачають на себе майже 7 кубометрів гарячої води на місяць, тоді як у більшості областей цей показник становить від 3 до 3,5 кубометра.
Таке нормування, за словами А. Сергієнко, відкриває ще один канал для маніпуляцій з тарифами - плата за гарячу та холодну воду нараховується як добуток вартості одного кубометра на величину нормативу, тому при однаковій вартості кубометра в різних регіонах виставляють різні суми.
Автор вважає за доцільне визначати кількість спожитої води природно за лічильниками, а не за нормативами, «але поки тільки в Києві багатоквартирні будинки на 98% забезпечені лічильниками холодної води, в решті областей - 60, 43, 29, 20% і далі по низхідній».
Що стосується обліку гарячої води, то тут ситуація ще гірше. Якщо в Києві прилади обліку - на 34% багатоповерхівок, на Івано-Франківщині - на 24%, то в решті областей - від 6 до 0% (дані з сайту МінЖКГ на 1.09.2008 р., більше свіжих немає).
Докладніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Олександра Сергієнка «Млинці і ластівки житлово-комунальних реформ».
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі