Вартість нафти марки Brent впала до 52,19 і продовжує знижуватися

Поділитися
Вартість нафти марки Brent впала до 52,19 і продовжує знижуватися Ціна коливається через зменшення попиту на нафту в Китаї © depositphotos / Iurii
Вартість нафти повільно, але неухильно падає.

Вартість ф'ючерсу на нафту марки Brent з постачанням в квітні 2020 року на біржі ICE в Лондоні впала на 5 ранку 27 лютого, до $ 52,19 за барель і продовжує знижуватися, повідомляє сайт Investing.com (у режимі реального часу) з посиланням на дані торгів.

В останній раз ціна нафти перебувала нижче $ 55 за барель 2 січня 2019 року.

Вартість нафти марки WTI опустилася на 2,32% - до $ 48,74 за барель.

Brent (Brent Crude Oil) - марка нафти, що видобувається в Північному морі. Назва сорту походить від однойменного родовища. Є однією з основних марок нафти, що торгуються на міжнародних нафтових біржах, переважно на ICE (IntercontinentalExchange).

Ціна нафти Brent з 1971 року є основою для ціноутворення близько 40% всіх світових сортів нафти, зокрема, російської нафти Urals. Тому дану марку називають еталонною, або маркерною.

У 2020 році буде повністю припинено видобуток нафти марки Brent, яка на піку її видобутку стала еталоном: від її ціни відлічувалися ціни на інші сорти нафти. Однак обсяги видобутку Brent поступово наближаються до нуля.

Таким чином, у складі еталонної нафтової суміші Brent не стане нафти, яка дала їй назву.

Розташоване на глибині 140 м 186 км від берегів Шотландії родовище було відкрито в 1971 році і вважалося тоді одним з найбільших у світі. Знахідка отримала назву на честь чорної казарки (brent goose), яка живе в Північному морі, і вже в 1975 році тут почали видобуток нафти і газу. Обсяги видобутку постійно зростали, в 1982 році з родовища, на якому одна за одною були встановлені чотири платформи (Alpha, Bravo, Charlie і Delta), викачували понад 500 тис. бар. нафти на добу. На початку 1990-х років родовище забезпечувало 13% потреб Великобританії нафти і 10% - в газі.

Проте в кінці 1990-х років обсяги видобутку самої Brent різко впали, і еталон перетворили в суміш, додавши до нього нафту з інших родовищ Північного моря: Forties and Oseberg - у 2002 році, Ekofisk - у 2007-му, Troll - в 2018-му. Частка Brent в отриманій суміші BFOET продовжувала падати, і Royal Dutch Shell поступово виводила з експлуатації встановлені на родовищі платформи. Delta припинила видобуток в грудні 2011 року, Alpha і Bravo - в листопаді 2014 року.

Таким чином, у складі еталонної нафтової суміші Brent не стане нафти. Компанія Royal Dutch Shell повністю припинить видобуток на родовищі Brent в Північному морі між Шетландськими островами і Норвегією.

Розташоване на глибині 140 м 186 км від берегів Шотландії родовище було відкрито в 1971 році і вважався тоді одним з найбільших у світі.

Обсяги видобутку постійно зростали, в 1982 році з родовища, на якому одна за одною були встановлені чотири платформи (Alpha, Bravo, Charlie і Delta), викачували понад 500 тис. бар. нафти в добу. На початку 1990-х років родовище забезпечувало 13% потреб Великобританії нафти і 10% - в газі.

Проте в кінці 1990-х років обсяги видобутку самої Brent різко впали і еталон перетворили в суміш, додавши до нього нафту з інших родовищ Північного моря: Forties and Oseberg - у 2002 році, Ekofisk - у 2007-му, Troll - в 2018-м. Частка Brent в отриманій суміші BFOET продовжувала падати, і Royal Dutch Shell поступово виводила з експлуатації встановлені на родовищі платформи. Delta припинила видобуток в грудні 2011 року, Alpha і Bravo - в листопаді 2014 року.

Зараз, за даними Royal Dutch Shell, частка Brent у складі BFOET становить лише близько 1%, і вже у 2020 році - після виведення з експлуатації платформи Charlie - її видобуток повинна припинитися.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі