Валюту витісняють з України - Економіка - dt.ua

Валюту витісняють з України

19 липня, 2011, 07:29 Роздрукувати

Уряд вирішив зайнятися політикою внутрішнього протекціонізму у сфері валютного регулювання.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Україна зайнялася політикою внутрішнього протекціонізму у сфері валютного регулювання.


В уряді розроблено законопроект, який заборонить використання у ціноутворенні в Україні еквівалентів в іноземних валютах. Зміни також призведуть до витіснення міжнародних систем грошових переказів із внутрішньоукраїнського ринку. При цьому Нацбанк зможе керувати потоками валюти, яка надходить і йде з України, оголосивши вимогу українським компаніям продавати половину всієї валютної виручки, пише "Коммерсантъ-Украина".

Учора Міністерство економічного розвитку і торгівлі оприлюднило законопроект "Про валютне регулювання та валютний контроль", який покликаний захистити "економічну безпеку країни" і "продовжити поступову лібералізацію валютного законодавства".

Відповідно до законопроекту, міжнародним системам грошових переказів буде дозволено направляти іноземну валюту за кордон, але заборонено проводити внутрішньодержавні операції. (Нагадаємо, що українські кредитні установи створили 6 внутрішньодержавних систем переказів і 2 міжнародні (PrivatMoney, "Аверс"), небанківські установи - 5 внутрішніх систем. Окрім цього, у країні працює 29 систем нерезидентів).

Лідери транскордонних переказів - Western Union і MоneyGram - не змогли оперативно визначитися зі своєю позицією з даного питання.

Законопроект також зобов'язує зафіксувати всі ціни на товари для продажу в Україні виключно у гривні. При цьому використання будь-яких еквівалентів в іноземних валютах буде заборонено.

Незважаючи на те, що проект спрямовано на захист гривні, у Мінекономіки пропонують захистити права банків, що видають валютні кредити. Зокрема, при наявності генеральної ліцензії НБУ отримання індивідуальної ліцензії для цього не буде вимагатися (раніше суди визнавали видачу валютних позик без індивідуальної ліцензії незаконним). Чітка норма закону спростить ведення судових розглядів.

Ключовою нормою проекту є розширення повноважень центробанку: у разі виникнення проблем платіжного балансу НБУ зможе зобов'язати всіх резидентів продавати до 50% валютних коштів, одержуваних від нерезидентів. Таке рішення може бути прийняте на термін до 6 місяців.


Формально НБУ міг би скористатися цією нормою відразу ж після можливого ухвалення законопроекту восени, оскільки платіжний баланс України за підсумками року прогнозується близьким до нуля - з мінімальним профіцитом у 0 млн, а гарантії отримання нового траншу МВФ на ,5 млрд, як і раніше немає. Тому експерти закликають прописати чіткі критерії введення обов'язкового продажу валюти.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >