Валютні спекулянти в Україні посилюють страх насування дефолту – Financial Times

Поділитися
Валютні спекулянти в Україні посилюють страх насування дефолту – Financial Times Валютні спекулянти в Україні вказують на насування дефолту © Ольга Кононенко, ZN.UA
Для порятунку економіки Україні в наступному році потрібні 12 мільярдів доларів.

Українська гривня дешевшає на фоні війни з проросійськими терористами на сході країни. Валюту стало купити дуже тяжко, а на українських ринках з'явилися спекулянти, яких українці не бачили з 90-х років.

Про це пишуть Нейл Баклі і Роман Оліярчик на сторінках Financial Times. Нелегальні продавці валюти готові купувати в українців долари США по 18 гривень при офіційному курсі близько 16 гривень, щоб пізніше продати валюту ще дорожче.

Оглядачі пишуть, що поява валютних спекулянтів в Україні вказує на початок затяжної економічної кризи в країні, яка бореться проти проросійських терористів в Донбасі. Гривня подешевшала на 50% в цьому році, а резерви скорочуються.

"Ця отруйна суміш обставин дає підстави побоюватися дефолту, оскільки прибутковість міжнародних облігацій України під ударом. Виникає потреба в новій міжнародній допомозі", - йдеться в статті.

Оглядачі нагадують, що МВФ відкрив для України кредитну програму на 17 мільярдів доларів, а ЄС виділив ще 10 мільярдів на допомогу. Однак це було ще до того, як проросійські бойовики влаштували війну на Сході України, в якій загинуло понад 4 тисячі людей.

"Через виробничий збій вугільної і металургійної галузей, український експорт скоротився. Це, в свою чергу, спричинило нестачу твердої валюти і тиск на банківське кредитування", - вважають оглядачі.

Україна в цьому році отримала 8 мільярдів доларів допомоги від МВФ у рамках програми, якою передбачено в цілому 17 мільярдів. Однак в цьому році Київ більше не збирається отримувати кошти від міжнародної установи. Міністр фінансів України Олександр Шлапак пояснив це тим, що на 2015 рік ще немає затвердженого бюджету.

В цей же час, під тиском Росії, яка дестабілізує Донбас, валютні резерви України, схоже, будуть скорочуватися ще в цьому році. Оскільки Кремль вимагає від Києва 3 мільярди доларів за газ.

Головний економіст Dragon Capital Олена Білан каже, що Україні в 2015 році знадобиться 12 мільярдів доларів, щоб утримати свою економіку на плаву. Це за умови, якщо в Донбасі не почнеться повномасштабний наступ терористів.

5 листопада НБУ відмовився від утримання курсу на номінально встановленому значенні 12,95 грн/долар, після чого офіційний курс впав до 15,771363 на 11 листопада і вище 16 грн на міжбанку. Потім курс почав поступово зміцнюватися. Сьогодні ж гривня на міжбанку зміцнилася до 15,04 грн за долар.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі