Валюта знову йде з України - Економіка - dt.ua

Валюта знову йде з України

1 грудня, 2011, 08:50 Роздрукувати

У жовтні продовжився відтік валюти з банківської системи України, у результаті чого платіжний баланс знову виявився негативним - ,56 млрд. Таким чином, платіжний баланс залишається дефіцитним вже другий місяць поспіль, хоча і цей показник на 24% менший, ніж на місяць раніше - ,04 млрд.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Зниження дефіциту викликане покращенням негативного сальдо фінансового рахунку - з ,03 млрд до млн. Серед іншого зменшився відтік валюти за кредитами і облігаціями (з 5 млн до 1 млн) і готівкової валюти з банківського сектору (з ,6 млрд до ,44 млрд). Слабким виявився приплив прямих іноземних інвестицій - він впав із 2 млн до 7 млн.

"Фінансовий рахунок повертає собі функцію компенсатора чистого відтоку за поточними операціями та вирівнювання платіжного балансу в цілому", - сказав керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький, якого цитує
«Коммерсант-Украина».

У той же час дефіцит поточного рахунку у жовтні збільшився - з ,01 млрд до ,47 млрд. На тлі зниження експорту товарів і послуг (з ,93 млрд до ,35 млрд) обсяги імпорту трохи зросли (з ,8 млрд до ,9 млрд). Змінити ситуацію може лише перегляд ціни імпортного газу, вважають аналітики.

Враховуючи, що у січні-вересні платіжний баланс був профіцитним - млн, ще один місяць відтоку валюти призвів до дефіциту платіжного балансу у розмірі ,49 млрд. Втім, В.Литвицький прогнозує, що в наступні місяці темпи відтоку валюти будуть знижуватися. За його словами, негативне сальдо валютних інтервенцій НБУ станом на 30 листопада становить 2 млн. "Якщо у жовтні сальдо валютних інтервенцій знизилося до ,6 млрд, то в листопаді, за попередніми даними, воно скоротиться ще у 2 рази", - пояснив чиновник.

"Зменшення негативного сальдо валютних інтервенцій, а значить, і платіжного балансу, не могло бути забезпечено покращенням ситуації з поточними операціями. Значить, уже в листопаді рахунок операцій з капіталом знову став профіцитним", - відзначає аналітик ІК "Ренесанс Капітал Україна" Анастасія Головач.

Якщо дефіцит платіжного балансу у листопаді дійсно склав ,7 млрд, то негативне сальдо за 11 місяців зросло до ,2 млрд. "З урахуванням того, що Україна реструктуризує кредит VTB у довгостроковий, дефіцит платіжного балансу за підсумками року буде близько млрд. Це дозволяє говорити про те, що ситуація з платіжним балансом залишається керованою, тим більше що є надія на вдале завершення перемовин про зниження ціни газу. Це зменшить тиск на платіжний баланс у 2012 році", - говорить начальник відділу аналізу фінансових ринків ІНГ Банк Україна Олександр Печеріцин. Трохи гірший прогноз в Анастасії Головач: "У грудні Україна погашає єврооблігації на 0 млн, значить, і рахунок поточних операцій, і фінансовий рахунок знову стануть негативними. Таким чином, дефіцит платіжного балансу за підсумками року буде близький до млрд".

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >