Валовий зовнішній борг України скоротився в 2014 році на 11%

Поділитися
Валовий зовнішній борг України скоротився в 2014 році на 11% Валовий зовнішній борг України в 2014 році зменшився на $ 15,77 млрд © DT.UA
Показник відношення валового зовнішнього боргу до ВВП за минулий рік погіршився через девальвації гривні та падіння економіки

Валовий зовнішній борг України в 2014 році зменшився на $ 15,77 млрд, або на 11,1% - до $ 126,31 млрд. Про це повідомили в Національному банку України.

У той же час, із-за девальвації гривні та падіння економіки показник відношення валового зовнішнього боргу до ВВП за минулий рік погіршився з 75,4% ВВП до 96,5% ВВП.

"Фінансовий і корпоративний сектори економіки скоротили обсяги зобов'язань перед нерезидентами на $ 19,1 млрд, а борг державного сектора виріс на $ 3,4 млрд (до $ 35,1 млрд) в результаті залучення позик від міжнародних фінансових організацій", - відзначає Нацбанк.

Регулятор уточнює, що зовнішній борг банківського сектору України на кінець 2014 року склав $ 18,7 млрд, скоротившись за рік на $ 3,8 млрд, або на 16,9% завдяки зменшенню довгострокових зобов'язань, в тому числі, за кредитами - на $ 1,7 млрд, облігаціями - на $ 0,7 млрд, депозитами та залишками на рахунках нерезидентів - на $ 1,3 млрд.

Зовнішній борг інших секторів економіки (включаючи міжфірмовий борг) скоротився на $ 15,3 млрд - до $ 72,5 млрд в результаті скорочення зобов'язань за довгостроковими кредитами - на $ 7 млрд і облігаціями - на $ 1,6 млрд, а також кредиторської заборгованості за зовнішньоторговельними операціями - на $ 10 млрд, тоді як прострочена заборгованість за негарантованими кредитами зросла на $ 2,7 млрд.

Міжфірмовий борг підприємств, що перебувають у відносинах прямого інвестування, у 2014 році скоротився на $ 1,9 млрд - до $ 9,2 млрд.

За даними НБУ, обсяг короткострокового зовнішнього боргу на кінець 2014 року склав $ 55,1 млрд, знизившись у порівнянні з початком року на $ 3 млрд.

Нацбанк також вказує, що основною валютою зовнішніх запозичень України за станом на 1 січня 2015 року залишається долар США - 78,2%, тоді як питома вага зобов'язань в СПЗ (SDR) перед МВФ зросла з 5,1% на початок року до 6% до кінця року. Частка зовнішньої заборгованості в гривнях та російських рублях залишилася незначною - відповідно 1,7% та 1,9% валового обсягу боргу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі