В Україні може бути створена корупційна система експорту с/г продукції - Економіка - dt.ua

В Україні може бути створена корупційна система експорту с/г продукції

11 лютого, 2011, 11:42 Роздрукувати

В Україні може бути створений «Державний агент» із забезпечення експорту об'єктів цінового регулювання, що призведе до створення повністю корумпованої системи експорту сільськогосподарської продукції.

Про це в статті для  «Дзеркала тижня. Україна» пише Сергій Козьяков, доцент Інституту міжнародних відносин.

Як зазначає автор, восени та взимку в Україні і так вже були створені дивно непрозорі процедури з видачею квот на експорт зерна. Однак «групі серйозних людей» цього здалося замало. Проектом закону України N8053 «Про внесення змін до закону «Про державну підтримку сільського господарства України» передбачено створення «держагента».
 
Згідно з проектом, експорт передбачається здійснювати або виключно сільгоспвиробниками, але тільки в межах власного виробництва, або держагентом. (Це стосується сільгосппродукції, яка включена Кабміном до переліку цінового регулювання.)
 
Автор статті вважає, що до проекту закону можна пред'явити цілий ряд претензій. «Законопроект передбачає створення абсолютно нової системи експорту сільгосппродукції на мільярди доларів, зміна тисяч господарських ланцюжків між виробниками і банками, виробниками і трейдерами, трейдерами та перевізниками, елеваторами і портами. А в пояснювальній записці ні слова про фінансові та податкові наслідки для бюджету», - пише автор.
 
«Передбачається, наприклад, що держагент, який може бути створений за участю держави, визначається на конкурсній основі Кабміном. Можемо поставити відразу декілька дискомфортних питань. Хто буде визначати розмір частки держави? Як і чим сторони будуть здійснювати внесок у статутний капітал? Як будуть оцінюватися частки? Держагент буде визначатися за конкурсом, а на основі чого буде визначатися недержавний учасник госптовариства?»- зазначається в статті.
 
«Ось ще як би некорупційний пасаж: перелік об'єктів, експорт яких буде здійснюватися у відповідності з цим законом, «встановлюється Кабінетом міністрів України щорічно за результатами моніторингу аграрного ринку». На яких принципах? В які терміни? Уявіть, що в 2011 році пшеницю Кабмін не включить до переліку, а в 2012 році включить. А в 2013 році знову не включить. Хто захоче витрачати гроші на логістику, розвиток бізнесу, пошуки фінансування? Але є ще ячмінь, жито, ріпак, соняшник ... Яка там не корупція! Ми вже не говоримо про чудову практиці проведення прозорих і чесних тендерних процедур», - пише автор.
 
Докладніше читайте в матеріалі «Відібрати і поділити» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Украіна».
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >