В Україні - 1 мільйон підприємців-спрощенців - Економіка - dt.ua

В Україні - 1 мільйон підприємців-спрощенців

17 січня, 2011, 18:59 Роздрукувати

 

 "Від фізичних осіб-підприємців прийнято близько 1 млн заяв про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, на 2011 рік", - йдеться в повідомленні ДПСУ. 

Крім того в повідомленні уточнюється, що органами ДПСУ забезпечено необхідну кількість бланків свідоцтв про право сплати єдиного податку та створення належних умови для своєчасної видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, зокрема, встановлено чергування відповідальних працівників у вихідні дні. 

Водночас, з набуттям чинності Податкового кодексу умови переходу на спрощену систему оподаткування суб'єктів малого підприємництва не змінилися. 

Так, згідно з чинним законодавством, заяви про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктами малого підприємництва, мають бути подані не пізніше, ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду. 

До внесення відповідних змін до Податкового кодексу щодо спрощеної системи оподаткування продовжує діяти указ президента "Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва" № 727/98 від 3 липня 1998 року. Так, заяви на отримання свідоцтва платника єдиного податку на 2011 рік мають бути подані не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду, тобто для переходу на сплату єдиного або фіксованого податку в 2011 році заяви повинні бути подані до 15 грудня 2010 року. 

Водночас за підсумками прийняття Податкового кодексу основним зміною в діяльності "спрощенців"-фізосіб стала заборона зараховувати закупівлі в них товарів та послуг до валових витрат при визначенні об'єкта обкладення податком на прибуток, тобто фактично обкладати їх за ставкою податку на прибуток. 

Податковий кодекс набув чинності з 1 січня 2011 року. 

                                                                                        За матеріалами: Інтерфакс-Україна 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >