В ІСТОРІЇ З ЛАЗЕРНИМИ ДИСКАМИ ПОСТАВЛЕНО КРАПКУ? - Економіка - dt.ua

В ІСТОРІЇ З ЛАЗЕРНИМИ ДИСКАМИ ПОСТАВЛЕНО КРАПКУ?

18 січня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №2, 18 січня-25 січня

Минулого четверга нарешті завершилася багатомісячна епопея проведення через Верховну Раду Украї...

Минулого четверга нарешті завершилася багатомісячна епопея проведення через Верховну Раду України закону про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів господарювання, пов’язаної з виробництвом, експортом, імпортом і зчитуванням лазерних дисків.

За це рішення проголосували 233, проти 6 з 400 депутатів. Закон ухвалено після двох невдалих голосувань і в більш м’якій депутатській редакції, якою передбачено, зокрема, що «виробництво дисків» стосується тільки дисків із записом, тобто тих, на яких містяться об’єкти авторського права й суміжних прав. Крім того, закон не поширюється на диски для лазерних систем зчитування, які переміщуються через територію України транзитом, або ввозяться (вивозяться) фізичними особами для особистого використання, а також пересилаються в міжнародних поштових відправленнях.

Документ містить положення про відповідальність за порушення авторських і суміжних прав замовником і відповідальність заявника, котрий вимагає проведення повторної перевірки органами державного контролю над виконанням ліцензійних умов у випадку, якщо наведені ним факти не підтверджуються.

На відміну від пропонованого урядового законопроекту, документ не передбачає жорстких обмежень виробництва компакт-дисків без ліцензій. Проте новий Кримінальний кодекс України доповнюється статтею, що передбачає кримінальну відповідальність за порушення законодавства, яке регулює виробництво, експорт й імпорт дисків для лазерних систем зчитування, експорт й імпорт обладнання або сировини для їх виробництва, якщо ці дії «скоєно у великих розмірах». Цією статтею КК передбачено позбавлення волі терміном до п’яти років.

Термін набрання документом чинності скорочено з 90 до 60 днів. Це, певне, одна з найістотніших поступок уряду, на яку пішли депутати під час «останнього й рішучого узгодження».

Тепер чекаємо на відповідь зі США?

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво