В Чикаго й Лондоні планують розпочати торги ф’ючерсами на квоти вуглецевих викидів - Економіка - dt.ua

В Чикаго й Лондоні планують розпочати торги ф’ючерсами на квоти вуглецевих викидів

20 серпня, 2004, 00:00 Роздрукувати Випуск №33, 20 серпня-27 серпня

Chicago Climate Exchange (CCX) і лондонська International Petroleum Exchange (IPE) планують до кінця цього року вперше у світовій практиці розпочати торги ф’ючерсами на квоти вуглецевих викидів, пише The Financial Times...

Chicago Climate Exchange (CCX) і лондонська International Petroleum Exchange (IPE) планують до кінця цього року вперше у світовій практиці розпочати торги ф’ючерсами на квоти вуглецевих викидів, пише The Financial Times.

Угода про схему торгівлі ф’ючерсними контрактами, яку може бути досягнуто вже нинішнього тижня, — логічне продовження створення European Climate Exchange (ECX), першого майданчика для торгівлі нормами викидів парникових газів.

Аналітики зазначають, що CCX і IPE працюють спільно над підготовкою ліцензійної угоди для проведення лістинг ф’ючерсних контрактів для торгів на ECX.

ECX на 100% належить CCX.

CCX — перша в світі спроба приватного сектора знизити обсяг викидів парникових газів із допомогою створення ринку торгівлі квотами між транснаціональними компаніями. Після того, як США відмовилися ратифікувати Кіотський протокол, компанії прагнуть знайти шляхи отримання доступу до квот на викиди парникових газів для розв’язання проблеми з регулюючими органами в інших країнах, котрі підтримують Кіотський протокол.

Торги на ССX, членами якої є Ford Motor Company, Motorola, American Electric Power і адміністрація Чикаго, розпочалися у грудні торік. Одна з цілей CCX — визначити коефіцієнт цін на так званий нереалізований обсяг дозволених викидів вуглецю (carbon credit).

CCX і IPE очікують, що торги в їхньому європейському СП здійснюватимуться за схемою трейдингу квотами викидів ЄС, яка набере чинності в січні. За цією схемою компанії, котрі скорочують викиди вуглецю раніше наміченого терміну, одержують carbon credit на різницю між фактичним і дозволеним обсягом викидів. Це, на думку представників CCX і IPE, підштовхне компанії до продажу й покупки цих квот.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво