В українських умовах складно створити систему з привабливим рівнем оплати для всіх держслужбовців — експерт - Економіка - dt.ua

В українських умовах складно створити систему з привабливим рівнем оплати для всіх держслужбовців — експерт

15 червня, 15:12 Роздрукувати

Для керівників фіксована частка оплати все ще складає лише 52-55% в середньому по всіх держорганах, і лише на рівні райдержадміністрацій перевищує 70%.

На відміну від приватного сектору, де рівень зарплат відповідає попиту на певний рівень кваліфікації та продуктивності, у державному секторі такого механізму немає. Загалом, рівень зарплат на держслужбі – це балансування між необхідною кількістю потрібних спеціалістів, спроможних виконувати покладені на них функції, та фінансовими можливостями держави. В умовах України, з її обмеженими фінансовими ресурсами та економічними проблемами, складно створити систему, яка на виході буде давати привабливий рівень оплати для всіх держслужбовців і не буде коштувати занадто дорого.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Ірина Піонтківська, старший економіст Центру економічної стратегії. На її думку, чинна система оплати праці має низку недоліків, які так і не вдалося повністю усунути під час перехідного періоду з моменту набуття чинності законом "Про державну службу" 1 травня 2016 року і до кінця 2018 року. 

"Попри покращення структури заробітної плати порівняно з 2015 роком, вона все ще далека від цільових показників, передбачених стратегією реформи держуправління, якими передбачалося, що фіксована частина заробітної плати складатиме не менше 70%. Зокрема, середня частка фіксованих (гарантованих) виплат у загальній грошовій винагороді держслужбовця зросла з 40% у 2015 році до близько 60% у 2018-му. Проте для керівників фіксована частка оплати все ще складає лише 52-55% в середньому по всіх держорганах, і лише на рівні райдержадміністрацій перевищує 70%", — зазначає експерт.

Детальніше про необхідність реформування системи оплати держслужбовців читайте в статті Ірини Піонтківської "Зарплати чиновників" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №27, 13 липня-19 липня Архів номерів | Зміст номеру < >