В Україні запровадять автоматичний арешт рахунків боржників

Поділитися
В Україні запровадять автоматичний арешт рахунків боржників © visitmysmokies.com
Таким чином буде розроблено автоматизований процес збирання та примусового стягнення боргу.

Міністерство юстиції запровадить систему арешту рахунків боржників, щоб розробити автоматизований процес збирання та примусового стягнення боргу, повідомляє прес-служба міністерства.

"Впровадження електронного арешту коштів, що знаходяться на рахунках боржника в банках та інших фінансових установах, є одним з пріоритетних кроків реформи примусового виконання рішень та інших органів, адже Україна взяла зобов'язання перед МВФ про прийняття закону, який автоматизує процес збору і примусового стягнення боргу", - йдеться в повідомленні.

Зараз виконавець отримує інформацію по рахунках боржника шляхом направлення запиту в Державну фіскальну службу. Однак ці дані стосуються лише юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Отримати інформацію про рахунки громадян можливо шляхом направлення запитів до всіх банківських установ країни поштою.

У міністерстві зазначають, що на практиці боржники встигають вивести кошти з рахунків, а іноді постанова втрачається і не надходить у банк.

Нагадаємо, що податківці раніше назвали десять найбільших боржників України. Найбільшим неплатником податків є ПАТ "Укрнафта".

На початку 2017 року Мін'юст запустив Єдиний реєстр боржників. Метою реєстру є оприлюднення в режимі реального часу інформації про невиконання майнових зобов'язань боржників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі